„Bude všem zaměstnancům v zoo moc chybět“: jak se šimpanz Little Mama rozloučila se svým starým kamarádem

Šimpanz jménem Little Mama půl století žila v zoo v Amsterdamu. Bylo jí už 59 let, když měla pocit, že se blíží její konec. Opice začala odmítat jídlo. Jen ležela stočená do klubíčka v rohu své voliéry.

Zdroj: 4tololo.ru

Profesor Jan van Hoff je vědec zoolog. V roce 1972, v té době ještě začínající vědec, studoval opice v zoo. Právě Jan vychovával Mamu.

Zdroj: knhs.nl

Od chvíle, kdy se naposledy viděli, uplynulo téměř 50 let. Když se van Hoff dozvěděl o stavu Mamy – rozhodl se naposled rozloučit se svou starou kamarádkou.

Zdroj: news.com.au

Když vstoupil do voliéry, šimpanz zpočátku ho nepoznala. Ale pak, když si Little Mama uvědomila, koho před sebou vidí, se rozzářila štěstím. Usmívala se, hladila jeho tvář a objímala svého starého přítele. Zoolog byl tímto setkáním neuvěřitelně dojat.

Zdroj: geekologie.com

Zdroj: geekologie.com

O týden později Máma zemřela. Zaměstnanci tvrdí, že odešla ve snu, v klidu a tichu. Žádné muky. Pracovníci zoo si zpomínají, že tato opice byla úžasným zvířetem. Ve své smečce měla velkou autoritu.

Zdroj: 4tololo.ru

„Bude všem zaměstnancům v zoo moc chybět,“ přiznal se vědec Frans de Waal. Řekl také, že málokdy potkával takové úžasné osobnosti ve svém životě, jak mezi zvířaty tak i mezi lidmi.

Zdroj: newsweek.com

Share