“Budou radit svým českým kolegům a konzultovat s nimi osvědčené postupy“: Jakou pomoc českému zdravotnictví nabídl ministr obrany Lubomír Metnar

Počty nakažených koronavirem stále rychlé rostou. V souvislosti s tím, že se zvětšují počty nakažených, se zvětšuje počet lidí, kteří potřebují intenzivní nemocniční péči.

Zdroj: youtube.com

Během podzimu, od začátku druhé vlny nemoci v ČR, se nakazilo i hodně medicínského personálu a momentálně zdravotnictví čelí nejen tomu, že se může dojít počet lůžek v nemocnicích, ale i tomu, že se výrazně může chybět nemocniční personál.

Zdroj: youtube.com

Vláda již nyní začala přemýšlet jak tomu všemu zabránit. Do nejvíc postižených nemocnic tedy rozhodla poslat několik set vojáků, kteří prošli zdravotnickým kurzem. Již zítra se bude ve vládě jednat ohledně navýšení počtu vojáků v nemocnicích a sociální zařízeních z 360 na 900. Z toho čtyři stovky budou poslány podporovat chybějící personálu v zdravotních zařízeních. O tom informoval ministr obrany Lubomír Metnar.

Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví podobnou pomoc určitě příjme. Vedoucí Klinické skupiny covid Vladimír Černý je přesvědčený, že vojáky by mohli během dalších dvou týdnu značně pomoci.

Zdroj: youtube.com

Svou pomoc bude poskytovat i tým z USA. Šest zdravotníků přiletí do tuzemska již v nejbližších dnech a doplní jednu Američanku, která je v Česku už kolem týdne. “Budou radit svým českým kolegům a konzultovat s nimi osvědčené postupy,“ je uvedeno velvyslanectví.

 

PSALI JSME: ”ZAČNE V ČR PŘÍŠTÍ TÝDEN PŮSOBIT SEDMIČLENNÝ TÝM LÉKAŘŮ A ZDRAVOTNÍKŮ TEXASKÉ A NEBRASKÉ NÁRODNÍ GARDY”: PROČ DO ČESKA PŘILETÍ ODBORNÍKY Z AMERIKY

ČTĚTE TAKÉ: „CÍLEM JE MAXIMÁLNÍ ČITELNOST PRO KAŽDÉHO OBČANA TÉTO ZEMĚ“: CO PŘEDSTAVIL OBYVATELŮM NOVÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ

Share