”Začne v ČR příští týden působit sedmičlenný tým lékařů a zdravotníků texaské a nebraské národní gardy”: Proč do Česka přiletí odborníky z Ameriky

Pro pomoc do České Republiky přijedou zahraniční odborníky.

Zdroj: youtube.com

V Česku se každodenně nakazí koronavirem mnoho zdravotníků, proto do tuzemska zanedlouho přijede 7 amerických vojenských zdravotníků. Již 6 z nich dorazí k p§lce tohoto měsíce, poslední odbornice je už v Česku.

Zdroj: youtube.com

„Na základě poznatků předsunuté skupiny začne v ČR příští týden působit sedmičlenný tým lékařů a zdravotníků texaské a nebraské národní gardy,” prozradil bližší detaily ministr obrany Lubomír Metnar. Původně ale bylo představeno, že se do tuzemska dojede až osmadvacet amerických zdravotníků.

Zdroj: youtube.com

Dle něho každý z týmu má skutečnosti s léčbou COVID-19. Navíc mluvčí americké ambasády Griffin Rozell uvádí, že hlavním cílem odborníků je ohodnotit aktuální stav a zjistit současné české požadavky.

Zdroj: youtube.com

Tým bude moci v reálném čase spolupracovat s dalšími americkými odborníky prostřednictvím virtuálního spojení maximálně po dobu devadesáti dnů.

PSALI JSME: VÍTĚZ MASTERCHEFU ROMAN STAŠA DOSTAL POZITIVNÍ TEST NA COVID-19

ČTĚTE TAKÉ: „BYLO MI TAK ŠPATNĚ, ŽE JSEM BYL OCHOTNÝ JET SE NECHAT OTESTOVAT AŽ DO HRADCE KRÁLOVÉ“: KDE SE DÁ OTESTOVAT NA PŘÍTOMNOST NEMOCI COVID-19 V ČESKU

Share