“Čekal jsem, že se hlava státu podívá s nadějí do budoucnosti a veřejnost povzbudí“: Co zmínil v pátečním projevu prezident Miloš Zeman

Miloš Zeman v pátečním vystoupení žádal aby se společnost nosila roušky a dodržovala všech aktuálně platných opatření a omezení. Zatímco sám hlava státu se 28. října dodržovat pravidla zřejmě nebude.

Zdroj: e15.cz

Projev v pátek měl prezident. Hlavním cílem projevu bylo upozornit obyvateli na to, aby se dodržovali vládních nařízení, které braní šíření infekční nemoci COVID-19. Připomněl i to, že si každý musí nosit ochranu úst a nosu a to především pro své osobní zdraví. Prezident také poděloval lékařům a zdravotníkům za jejich práci.

Zdroj: irozhlas.cz

Dodal, že momentálně vakcína ještě není a ta jediná zbraň, která zbývá je pravě rouška nebo respirátor. Rovněž promluvil o tom, že požádá ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policisté lidi bez roušek pokutovali.

Zdroj: irozhlas.cz

Spousta politiků jinak oceňují páteční vystoupení. Lidovecký předseda Marian Jurečka si prezidentův projev ocenil dobře, zmínil to, že Zeman vyzval občane k respektování vládních nařízení. “Opravdu to není žádná sranda a musíme být k sobě ohleduplní,“ řekl Jurečka. Svůj pozitivní názor objasnil i předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Zdroj: irozhlas.cz

Někteří politici od prezidenta čekali více. Místopředseda ODS Martin Kupka zmínil, že pan prezident boj proti nemoci zjednodušil jenom na ochranu úst a nosu, zatímco jde o více. “Čekal jsem, že se hlava státu podívá s nadějí do budoucnosti a veřejnost povzbudí,“ dodal Kupka.

Share