Celoplošné testování v ČR: Čím se liší antigenní test od PCR čí protilátkového testování

Celoplošné testování pomocí antigenních testů se začalo ve středu. Nyní ale vypadá, že Češi o bezplatné testování mají velký zájem. Informuje o tom portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V půlce týdne se v Česku začalo vyšetřování pomocí antigenních testů. Vláda umožnila občanům se otestovat zdarma na odborových místech. Hlavním cílem bylo zabránit šíření infekční nemoci během vánočních svátků.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zcela vláda měla pravdu. Velké procento obyvatelstva si již rezervovali termín. A proto před Vánocemi se došlo k tomu, že se musely odběrová místa zvětšit kapacity.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Přibližně stejně jak i PCR, antigenní testování zaměřeno na hledání příznaků viru, dle toho co aktuálně člověk má nebo nemá. Však se dokonce liší od protilátkového testování, kolem kterého je zjistit zda nemoc již měl člověk v minulosti.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Výsledky antigenního testu se nepotřebují vyhodnocení ve speciálních laboratorních podmínkách. Stačí ale jen počkat na výsledky cca půl hodiny po odběru materiálu z nosohltanu.

ČTĚTE TAKÉ: PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY ZAČNE DŘÍV NEŽ BYLO PLÁNOVÁNO: MŮŽETE SE NECHAT BEZPLATNĚ OTESTOVAT JEDNOU ZA PĚT DNÍ

PSALI JSME: CELOPLOŠNÉ BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ V ČESKU: JAK SI REZERVOVAT TERMÍN

Share