Česko nově klesne na 4 úroveň podle PES: Jaká opatřeni se změní od pondělí

Vláda rozhodla zmírnit aktuální opatření. Vzhledem k tomu, že se denní počty nakažených, ale i těch, kdo potřebuje intenzivní péče, snižují, tak lze restrikce částečně uvolnit. O tom informuje portál seznamzpravy.cz na svých internetových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Již od pondělí se začnou platit nová upravená opatření, která navrhl v patek ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr se opíral na protiepidemický systém PES, který aktuálně dovoluje opatření zmírnit.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Co se ale změní od pondělí?

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Obchody budou moci pracovat až do 23:00. Nově i stravovací podniky mění otevírací dobu až do jedenácti večer, pracovat mohou i nadále pouze přes výdejní okénko. Tyká se to pouze těch obchodů, které nyní mají otevřeno.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Další podniky musí počkat až úroveň PES klesne na trojku. Momentálně Česko je na čtvrtém stupni. Ministr průmyslu Karel Havlíček nevylučuje, že se ke konci listopadu veškeré obchody, restauraci a služby se otevřou.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR BLATNÝ UVEDL, KDY DO ČESKA DORAZÍ PRVNÍ VAKCÍNY PROTI COVID-19: BUDOU HRAZENY ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

PSALI JSME: KAREL HAVLÍČEK NAVRHUJE ZMĚNU PRO PROVOZ OBCHODŮ: MINISTR NAVRHUJE POSKYTNOUT VÍCE MOŽNOSTÍ OBCHODŮM

Share