Chlapci šli na procházku a zahájili kariéru jako detektivové: Jejich objev odhalil případ, který zůstal záhadou tři roky

Školáci si hráli u jezera, a během procházky narazili na něco velice zajímavého – na objekt, který vyřešil případ který měl přes tři roky. Nález je přivedl k ženě, která už nedoufala v odpověď na otázku, která ji roky trápila.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Dva mladí chlapci z amerického města Papilion, Nebraska – Eli Rempe a Sam Yarpe – kráčeli 18. října se svými čtyřmi přáteli poblíž fotbalového hřiště Papilion, když se rozhodli prozkoumat jezero poblíž tohoto místa.

Na tuto cestu budou dlouho vzpomínat, protože tam našli objekt, který zjevně nezapadal do místní krajiny – ženskou kabelku.

Po pečlivém prozkoumání tašky, která obsahovala sbírku kreditních a dárkových karet, se žákům čtvrtého ročníku podařilo zjistit, že všechno patří Mallory Pittman-Morrisové.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Školáci si však tento poklad nechtěli nechat pro sebe, protože bankovní karty byly pravděpodobně už k ničemu. Místo toho se rozhodli jednat krásně a ušlechtile – vrátit ženě její ztrátu.

To je dobrá věc. Cítili jsme, že tyto ztracené věci jsou pro ni důležité. Navíc moje máma vždycky říká, že je obvykle obtížné vyměnit kreditní karty a podobně, a ona [Mallory] měla spoustu karet,“ řekli Sam a Eli.

Poté, co se chlapci vrátili domů se svým pokladem, požádali rodiče, aby jim pomohli najít majitelku ztracených věcí Pittman-Morris. Mladý detektivové, který znali jméno ženy a měly všudypřítomný internet po ruce, dokázali Mallory snadno najít na Facebooku a kontaktovat ji.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Když však došlo na osobní schůzku a převod nalezeného, rozhodli se obejít bez pomoci rodičů a šli za dámou sami.

Mallory byla touto zprávou a vrácenou peněženkou skutečně nadšená, protože už nikdy nedoufala, že ji po krádeži před třemi lety už někdy uvidí. V roce 2017 byla žena ve stejném poli, kde byli Eli a Sam venku, a sledovala svého syna hrát fotbal. V tu chvíli ji neznámá osoba ukradla právě tu tašku.

Velmi jsem se obávala, že někdo pozná, nebo rovnou zneužije moji identitu nebo použije moje karty. Naštěstí jsem tam neměla žádné peníze ani nic hodnotného, ale velmi jsem se obával, že má moje věci někdo jiný,“ vysvětlila.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Pittman-Morris samozřejmě nemohla nechat mladé hrdiny bez odměny a rozhodla se jim poděkovat tím, co potěší každé devítileté dítě – sladkostmi. Kromě toho však chlapci dostali něco lepšího – titul hrdinů a poznání, že udělali správnou věc, což je k nezaplacení.

Jejich čin mi vrátil moji víru v lidstvo, poznání, že na světě stále existují dobří lidé,“ uzavřel příběh Mallory.

 

Share