“Je to jediná možnost, jak se zbavit toho, co tady je“: O čem uvažuje nynější ministr zdravotnictví Roman Prymula

Epidemiolog a nynější ministr zdravotnictví Roman Prymula, který byl na postu o něco více než jeden měsíc, udělal narážku, že pravděpodobně sám v pondělí rezignuje.

Zdroj: youtube.com

Zároveň uvedl, že společnost i tak nerespektuje aktuální platná opatření. Již v pátek premiér republiky Andrej Babiš vybídl k rezignaci, což Prymula v ten stejný den veřejně odepřel.

Zdroj: idnes.cz

Rezignaci sám Prymula nepodal, protože je jistý, že se žádné vládní nařízení neporušil. V neděli ale uvedl, že pravděpodobně na začátku týdne však k tomu dojde. “Není vyloučeno, že zítra oznámím rezignaci sám,“ řekl ministr. Pozvánku zúčastnit setkání dostal od pana Faltýnka a prý se tam bavili o plošném testování a zavedení dalších opatřeních. Pan Faltýnek zatím uvedl, že tématem byl příjezd vojáků z Spojených Států Amerických.

Zdroj: idnes.cz

Roman Prymula i přesto uvedl, že jediné, co narušil je to, že neměl roušku 2 vteřiny, když vyšel s restaurace a šel ke svému vozu. Ale pokud on je ještě ministrem zdravotnictví, tak komentoval situaci z českou vakcínou proti koronaviru. Prymula požádal o krátké uvedení jaký výsledek byl po první klinické fázi, ale nedostal žádnou odpověď.

Zdroj: idnes.cz

Třetí vlna dle Prymuly může nastat. A způsobem jak se zbavit opatření a omezení bude jenom očkování určité části populace. “Je to jediná možnost, jak se zbavit toho, co tady je,“ podotkl.

Share