Čísla rostou: Kolik nemocných na covid odhalily laboratoře včera

Denní přírůstek nemocných na COVID-19 v pátek byl nejvyšší od půlky listopadu. O tom informuje na svých webových stránkách portál ceskenoviny.cz.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Devatenáctého prosince v Česku přibylo dalších 8 800 nemocných na covid. Je to téměř o 2 600 víc než předevčírem. Včerejší přírůstek je největší infikovaných od jedenáctého listopadu.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podíl pozitivních testů ku všem také vzrostl, a ukazuje teď 27,7 procenta, což je největší procento od půlky listopadu. Rizikové skóre protiepidemického systému PES roste. Data jsou zveřejněna i na web ministerstva zdravotnictví.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Za včera se na laboratoře obrátilo celkem 31 776 lidí, z nichž  8 800 měli test pozitivní. Aktuálně je infikovaných v republice tím pádem skoro 77 000 lidí. U většiny nakažených je mírnější průběh nemoci, kolem 6 procent jen potřebuje nemocniční péči.

Ke dnešním 8:00 web ministerstva ukazuje, že úmrtí kvůli koronaviru je 10 271.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nejvíce infekční nemoc se šíří na Havlíčkobrodsku. V přepočtu na 100 000 obyvatel za poslední týden tam přibylo kolem 620 nakažených. Další lokální ohnisko je na Kroměřížsku, a je tam 579 infikovaných na 100.000 obyvatel.

ČTĚTE TAKÉ: REPRODUKČNÍ ČÍSLO MÁ HODNOTU 1,22: JAN BLATNÝ OZNÁMIL, ŽE SE MOŽNÁ ČESKO OPĚT VRÁTÍ DO 5. STUPNĚ

PSALI JSME: JAN BLATNÝ O VAKCÍNÁCH PRO ČESKO: BUDE JICH PĚT, ALE Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ SI JE OBČANÉ NEBUDOU MOCI VYBRAT

Share