Co dát do skříně, aby věci voněly pěkně

Je dobré vědět, co dát do skříně, aby věci voněly pěkně a zároveň se zbavily nepříjemné zatuchlosti. Často čisté, nedávno vyprané prádlo získá určitou vůni, když se dostane do skříně. Proto stojí za to uchýlit se k jednoduchým a cenově dostupným vůním.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Sušené ovoce a mýdlo dodají věcem ve skříni příjemnou vůni

Cenově dostupným způsobem, jak se zbavit nepříjemného zápachu věcí ve skříni, je umístit tam sušené citrusové plody. Pro tento účel jsou vhodné: mandarinka, pomeranč a citron.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Můžete si vyrobit takové improvizované „ochucovadlo“ sami pomocí dostupných nástrojů. Budete potřebovat látkový sáček, nejlépe vyrobený z přírodního bavlněného materiálu, a samotné citrusové slupky. Můžete také použít kávová zrna. Všechny voňavé polotovary musí být umístěny v taštičce a ty je potřeba umístit na policích mezi oděvy.

Nejčerstvější vůně bude z grapefruitu. Nejrychlejším způsobem, jak zápach vyřešit, je použít kusové vonné mýdlo. Získejte několik tyčinek svého oblíbeného mýdla a dejte je dohromady s obalem ve skříni s oblečením.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Drahé přírodní mýdlo dodá vůni déle, ale běžné mýdlo pomůže taky. Vonné svíčky mají podobné vlastnosti. Můžete si koupit hotové nebo je udělat sami pomocí éterických olejů.

 

Chcete-li ve skříni příjemnou vůni, můžete si tam dát parfém

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Několik kapek parfému nebo éterického oleje na papírovou utěrku (bavlněnou podložku nebo ženskou vložku) ve skříni dodá vašemu oblečení příjemnou vůni.

Je lepší dát přednost svému oblíbenému parfému a éterickým olejům, které vás povzbudí a dodávají energii. Pak se můžete obléknout a můžete mít dobrou náladu celý den. Alternativně můžete již použitou otevřenou láhev parfému umístit do skříňky. To také udrží vůni po velmi dlouhou dobu.

 

Dalším způsobem je soda a éterické oleje

Musíte vzít malou nádobu a nasypat do ní sódu. Nakapat veškerý éterický olej a pevně jej uzavřete víkem, do kterého předem vytvoříte malé otvory.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Umístěte tento osvěžovač vzduchu do skříně – a pak si můžete dlouho užívat vůni svěžesti. Nejjednodušší způsob je koupit si vůni do auta v obchodě. Je to pro daný účel naprosto vhodné. Pokud ji dáte na polici skříně, aroma nasytí všechny věci ve skříni. Takový lék je jedním z nejúčinnějších, a co je nejdůležitější, vydrží dlouho. V obchodech se prodávají speciální gelová ramínka a deodoranty pro domácnost, jejichž hlavním úkolem je eliminovat nepříjemné pachy a nahradit je jemnou vůni.

 

Zvláštní místo zaujímají mimo jiné profesionální neutralizátory zápachu

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Jsou efektivní a pomohou i v situaci, kdy je vše ostatní bezmocné.

 

PSALI JSME: 7 TIPU PRO PŘÍPRAVU K VÁNOCŮM: JAK PĚKNĚ ZABALIT DÁRKY A VYZDOBIT SI SVŮJ DOMOV

PŘIPOMÍNÁME: RYCHLÝ RECEPT NA CHUTNÉ VÁNOČNÍ CUKROVÍ

 

Share