“Co se týče krizového stavu, ten po nějaké době vzniknout může“: Kde ministr zdravotnictví Roman Prymula ma na mysli zavést nouzový stav

Denní přírůstek pozitivně testovaných případu v hlavním městě České Republiky v posledním týdnu překonala rekordy. Ministr zdravotnictví Roman Prymula varuje občany před jízdou do Prahy kvůli infekční nemoci COVID-19.

Zdroj: youtube.com

Podle Prymuly na dnešní tiskové konferenci současná situace s koronavirem v Praze je nebezpečna natolik, že starším lidem bylo doporučeno zůstávat doma. Zatím v rozhovoru pro media uvedl, že pro Prahu a střední Čechy platí to, že se nikdo nemusí bát před procházkami do parku nebo do obchodu, musí ale dávat přednost menším obchodem.

Zdroj: blesk.cz

Největší problémem zůstává riziko se nakazit v městské hromadní městské. Pokud důchodci vyrazí na nakup nebi procházku pomoci městské městsky, tak to je více nebezpečné, a omezení nákupní doby pro seniory nevyplatí.

Zdroj: blesk.cz

Dle nového ministra zdravotnictví se karanténa v Praze neplánuje, nouzový stav zatím po nějaké době může být zavedený. “Co se týče krizového stavu, ten po nějaké době vzniknout může,“ řekl ministr. V případě že by se situace nevylepšila, tak bude posilněn i zdravotnický personál.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Varuje ministr i před cestou do Prahy. V nezbytných případech do Prahy jet můžete, určitě by nedoporučil tam jet jenom na výlet s turistickým cílem. Nejbližších 2 až 3 týdny předpokládají zvýšení počtu nakažených a tam se před cestami musíme zabránit. V Praze je situace, kdy šíření nemoci COVID-19 je intenzivnější než předtím.

Zdroj: blesk.cz

Ve čtvrtek v hlavním městě přibylo dalších přes 6 stovek nemocných a Praha se považuje za jednou z nejvíce nebezpečných oblasti, kde se dá snadně nakazit nemoci. Dle webu ministerstva zdravotnictví v přepočtu na 100.000 obyvatel je skoro 230 případů koronaviru.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Dokonce i dle tzv. semaforu má hlavní město ČR červenou barvu, což je nejhorší barvou.

Share