“Nevyužívejte vouchery do lázní, zůstaňte doma”: Primář Pavel Dlouhý varuje seniory

Jeden z nejznámějších primářů ČR Pavel Dlouhý varuje obyvatele České republiky, aby nejeli odpočívat do lázní. Podle jeho slov, pro starší lidi navštívit Františkové lázní je téměř sebevražda.

Známý primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice hlavně řekl o Františkových lázních, kde na začátku druhé vlny epidemie se nakazilo více než 200 lidi. Ve dnešní době v Ústí nad Labem je v nemocnici 35 pacientů ve vážném stavu.

Zdroj: denik.cz

Obyvatele České republiky také varuje nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle slov Dlouhého, zemřeli kvůli koronaviru se nějakou dobu předtím odpočívali ve Františkových lázních.

“Je třeba, any už někdo nahlas řekl- nevyužívejte vouchery do lázní, zůstaňte doma. Není vhodně se vystavovat tomuto riziku. Vypravit se v 81 letech do těchto lázní je prostě téměř sebevražda a je potřeba před tím všechny varovat,” uvedl známý primář Dlouhý.

Zdroj: denik.cz

Podle jeho slov, před 2. týdny počet nakažených, které leží na jeho infekčním oddělení se zvýšil o 20. Na začátku záři se v nemocnicích léčilo 15 lidi, dnes jich počet stoupl na 35 pacientů.

Pavel Dlouhý má jediné infekční oddělení v Ústeckém kraji. Jeho oddělení je také známé tím, že vyléčilo prvních nakažených koronavirem na jaře v Česku.

Zdroj: idnes.cz

Podle primáře, průměrný věk nakaženích, které se lečí na infekčním oddělení Dlouhého je 72 let. Většina pacientů, podle jeho slov se rychle uzdraví. Ale momentálně zemřelo 4 lidi.

“Onemocněli právě v lázních. A takových lidi bylo více,” řekl primář, kterého také podpořil nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. “Neřekl bych sebevražda, ale s tím doporučením souhlasím,” uvedl Prymula.

Zdroj: vlada.cz

Share