Co znamená zvyk, když kočka leží na zádech a ukazuje břicho

Kočky jsou stvoření, která dávají najevo své emoce a nálady nejen mňoukáním, prskáním, či vrněním, ale i postoji těla. Vystavení zranitelného břicha může vyjadřovat jak hravost, důvěru a lásku, tak agresi.

Zdroj: ukr.media

Agrese

Pokud se jedná o agresi, využívá kočka obranného postoje. Všimněte si, že když je připravená k boji s větším protivníkem, lehne si někdy na zem. Proč? Tato poloha jí umožňuje nejlépe využít vrozené obranné zbraně – drápy a ostré zoubky. Když leží na zádech, může lépe napadat soupeře škrábáním a kousáním. Pokud je toto její úmysl, většinou to bude doprovázeno vrčením, syčením a ušima sklopenýma dozadu.

Zdroj: pinterest.com

Hra

Dalším možným vysvětlením odkrytého bříška je hravost. Některé kočky si lehnou a přetáčejí se ze strany na stranu, když si chtějí hrát. Pozor, někdy se obyčejná hra může nečekaně změnit v „divočinu“, při které vás kočka poškrábe a pokouše.

Zdroj: pinterest.com

Láska a důvěra

Kočky si někdy lehnou na záda vedle vás na důkaz své lásky. Břicho je jednou z nejzranitelnějších částí jejich těla, proto vám jeho vystavováním v kočičím jazyce říká, že vám plně důvěřují a milují vás. Některé kočky drbání na bříšku milují, jiné snesou jen letmé pohlazení. Někdy si kočky lehají na záda, když jdou spát. Je to známka toho, že se cítí svém okolí absolutně uvolněně a v bezpečí.

Zdroj: pinterest.com

Mrouskání

Mnoho koček také vystavuje bříško během říje. Jsou v té době ke svému majiteli přítulnější a chtějí se mazlit. Podrbání pak snesou právě i na břiše, které může být u některých jedinců za normálních okolností zakázanou zónou. Pokud vám nastavuje bříško březí kočka, je to také známkou důvěry a dobrého rozpoložení.

Zdroj: pinterest.com

Share