Po přívalových deštích nám nakonec meteorologové slibují teplé počasí a slunečko. V tuto chvíli je pro nás důležité, abychom si nenechali tento okamžik ujít a provedli řadu manipulací pro „oživení“ naší zahrady, jinak letos úrodu ani neuvidíme.
DEZINFEKCE
Zdroj: agroexpert.mdZačněme tím, že po takových dlouhých deštích musí být půda dezinfikována. Po dlouhou dobu vysoké vlhkosti se v ní aktivně množí různé patogenní mikroorganizmy. Toho lze dosáhnout pomocí hypermanganu, kterým lze zalít půdu kolem kořenů rostlin.
HNOJIVA
Rostliny potřebují hnojení i nehledě na silné deště. Za tímto účelem lze rozsypat dusičnan amonný. A poté je nutné navíc doplnit do půdy popel a výluh z kopřivy. Taková hnojiva by měla rostliny posílit a dodat jim sílu pro růst.
Aby se předešlo nemoci, dá se postříkávat okurky, rajčata, lilek a papriku následujícím roztokem: ve 2 litrech mléka je nutné rozpustit 2 gramy kyseliny borité, 30 kapek jódu a 3 polévkové lžíce tekutého mýdla. Toto ošetření by mělo být prováděno každých 10 dní.
KYPŘENÍ PŮDY
Nakonec, jakmile je půda suchá, musí být půda načerchána, aby kořeny rostlin mohly dostávat vzduch. Umožní jim to rychlejší zotavení a aktivnější růst.