Další ročníky základních středních škol se mohou začít vracet k prezenční výuce už příští týden

V pondělí 23. listopadu by se měla Česká republika dostat do 4. pásma nového protiepidemického systému, což by znamenalo návrat do lavic prvního stupně základních škol, deváťáků a maturantů středních škol. Informaci uvádí Novinky.cz.

Zdroj: youtube.com

Povolená bude praktická výuka na středních školách s omezením skupin do dvaceti studentů. První část žáků a studentů se vrátí do škol ve středu a další až 30. listopadu. Výuka ale bude doprovázená nošením roušky.

„Uzavření škol přispělo k tomu, že se zdá, že se podařilo exponenciální růst zastavit,“ prohlásil ministr školství Robert Plaga.

Zdroj: youtube.com

Nejmladší žáci základních škol se k prezenční výuce vrátili ve středu. Následovat tak bude rozvolnění pro celý první stupeň. Potom za týden se budou moci během výuky střídat i žáci druhého stupně.

Umožní se také praktická a laboratorní výuka na vysokých školách pro poslední ročníky. Stejně se to týká osobních konzultací.

Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtém pásmu rizika však ještě nedojde k úplnému zprovoznění ZUŠ či jazykovek s právem státní jazykové zkoušky.

Učitelé rovněž musí mít během výuky roušky, ale mohou použit i ochranný štít, pokud budou dodržovat bezpečnou vzdálenost.

Zdroj: youtube.com

Šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý návrat žáků do škol uvítal, ale dodal, že se mnoho učitelů bojí o své zdraví a jsou většinou pro testování. Ministerstvo zdravotnictví však plošné testování zatím odmítá, protože je to složité logisticky.

Odbornici nevidí potřebu ve střídání žáků během výuky, ale schvalují návrat maturantů, kteří minulý rok vynechali téměř celé pololetí.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KORONAVIRUS SE DÁL ŠÍŘÍ: DRUHÁ ZEMĚ V EVROPĚ HLÁSÍ DVA MILIONY NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

PŘIPOMÍNÁME: PAVEL BĚLOBRÁDEK NAVRHUJE ZVÝŠIT DAŇ NA LOTERIE NA 55 PROCENT: LOTERIJNÍ FIRMY VARUJÍ PŘED NEGATIVNÍMI DOPADY

Share