„Dívka tančila sama, pak se k ní přidal její partner“: Vášnivá bachata od nejlepších tanečníků

Dnes se tanec bachata stal neuvěřitelně populární. Téměř každý druhý člověk se chce naučit, jak tančit, protože v takovém umění existuje jakési tajemství a prostě neuvěřitelná smyslnost. Navíc dnes bachata je téměř kdekoli na světě!

Tento tanec se objevil v 60. letech v Dominikánské republice. V té době tam vládl diktátor José Rafael Molina Ureña. Pro obyčejné lidi byly tyto časy velmi obtížné. Lidé žili pod prahem chudoby a postupně ztratili víru v lepší budoucnost.

Zdroj: udivitelniimir.ru

Tehdy oni si uvědomili, že v tanci mohou skrýt alespoň na krátkou dobu veškerou hořkost chudoby. Pokud doslova přeložíte název tance z originálu, bude to znamenat „hudba hořkosti“.

Je důležité říci, že bachata není jen tanec, ale také určitá hudba. Některé melodie byly dlouho považovány za vyděděnce hudebního světa. A to vše proto, že vznikly v nejchudší a nejnižší vrstvě společnosti té doby.

Zdroj: udivitelniimir.ru

Pouze o 20 let později se situace kardinálně změnila. Mnoho hudebníků se skutečně zajímalo o tak trochu melancholickou náladu tance a rozhodlo se, že bachata musí být v mnoha zemích popularizována.

Věří se, že objevitelem takového současného tance byl Luis Diaz. Postupně bachata přestala být vnímána jako něco pohrdavého.

Zdroj: udivitelniimir.ru

Bachata se stala téměř nejpopulárnějším tancem na světě. Jedná se o velmi smyslný, něžný a lehký tanec, kde jsou emoce tanečníků velmi důležité.

Podívejte se na ten samý tanec s tak zajímavou historií! Jsme si jisti, že to zůstane ve vašem srdci navždy!

Share