„Dnes čelíme mimořádné pandemické situaci, která se stala zátěžovým testem naší schopnosti spolupráce,“ Jak Andrej Babiš ohodnotil WHO během 75. zasedání Valného shromáždění OSN

Premiér České Republiky Andrej Babiš promluvil o reorganizaci Organizace spojených národů (OSN) a ostatních celosvětových institucí.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Dle premiéra současná pandemie umožnila prohlédnuti slabou spolupráci mnoha zemi. Navíc ostře ohodnotil Světovou zdravotnickou organizaci (WHO).

Zdroj: ceskenoviny.cz

Z důvodu letošní pandemii 75. zasedání Valného shromáždění OSN se nekoná osobně, ale účastnici vysílají videa s vystoupením. Vystoupení Babiše bylo zatím v anglickém jazyce předtočené. Premiér mluvil nejprve o tom, že v podmínkách současné koronavirové krize je vidět, že státy nebyli připraveni k boji proti nemoci spolu.

Zdroj: rfi.fr

„Dnes čelíme mimořádné pandemické situaci, která se stala zátěžovým testem naší schopnosti spolupráce,“ řekl Babiš. Dodal, že to si bere jako možnost provést velké změny a reformy v oblasti spolupráce mnoha států.

Andrej Babiš ostře ohodnotil Světovou zdravotnickou organizaci. Dle něho WHO se projevila ne tak vhodně jak by to mělo být, navíc nedokázala pomoci některým státům a ani neporadila jak postupovat během rychlého šíření infekční nemoci COVID-19.

Zdroj: transparency.cz

Mnohem raději český premiér promluvil o možné vakcíně. Její vývoj dle něj je hoden pozornosti a OSN by musela převzít roli koordinátora výroby vakcíny.

Share