„Nenechme se nikým rozhádat, nenechme se situací, které čelíme, rozdělit,“ řekla Čaputová k 31. výročí sametové revoluce

Je nezbytné respektovat demokratické pravidla i tehdy, když se společnost nachází v kritické situaci.

U příležitosti 31. výročí Sametové revoluce a státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii to uvedla prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

„Možná se vám zdá tento přístup příliš něžný, ale přesně tak se nazývá i revoluce roku 1989, kdy jsme pokojnou cestou dosáhli změnu režimu. Něžnost a slušnost není slabost,“ řekla prezidentka Slovenska v televizním projevu.

Za další aktuální poučení z listopadu 1989 označila vzpomínku na silnou emoci z tehdejších dní. Zdůraznila, že společnost se v těžké chvíli semkla v jednom společném úsilí, a to dosáhnout změny k lepšímu.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Podle hlavy slovenského státu společnost prochází nejtěžší zkouškou od listopadové revoluce.

„Právě proto držme spolu. Nenechme se nikým rozházet, nenechme se situací, které čelíme, rozdělit,“ připomněla Čaputová.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Listopad ’89 podle prezidentky Slovenska rovněž odkazuje, aby si lidé ve společnosti kladli otázky, aby kriticky mysleli. V demokratické společnosti, kterou listopad přinesl, to totiž považuje za správné.

„Situace v níž jsme, určitě jednou pomine a vrátíme se k radostem života tak jako před pandemií,“ dodala na závěr hlava státu.

PSALI JSME: DŮCHODKYNĚ SE STALA HITEM INTERNETU: FANDÍ JÍ I SLOVENSKÁ PREZIDENTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: ZUZANA ČAPUTOVÁ PODPOŘILA ČESKÉ NEMOCNICE: „ČESKO A SLOVENSKO SPOLU MUSÍ DRŽET I V TĚCHTO TĚŽKÝCH ČASECH,“ UVEDLA SLOVENSKÁ PREZIDENTKA

Share