Zuzana Čaputová podpořila české nemocnice: „Česko a Slovensko spolu musí držet i v těchto těžkých časech,“ uvedla slovenská prezidentka

Ředitelé nemocnic se podle slovenské prezidentky shodují na tom, že situace je špatná.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se spojila s řediteli několika českých nemocnic a zajímala se, jak zvládají aktuální krizovou situaci.

Zdroj: finrepirt-sk

„Situace je špatná. Téměř všechny své kapacity už musí věnovat pouze pacientům s covid-19. Klíčovým je v této chvíli zdravotnický personál – lidé, které musíme chránit a nevystavovat zbytečnému riziku,“ říká slovenská prezidentka.

Zdroj: spravy.pravda.sk

Zuzana Čaputová to uvedla ve čtvrtek poté, co se spojila s několika řediteli českých nemocnic. Informoval o tom mluvčí prezidentky Martin Strižinec.

Zdroj: spravy.pravda.sk

Mimo jiné se slovenská prezidentka spojila s ředitelem nemocnice v Prachaticích Michalem Čarvašem a ředitelem nemocnice v Uherském Hradišti Petrem Sládkem.

V nemocnicích roste počet nakažených lékařů a zdravotnického personálu, což má za následek nedostatek personálu. Podle ní jsou nemocnice v krizové situaci, která vyžaduje operativní řízení.

Zdroj: trend.sk

„Česko a Slovensko spolu musí držet i v těchto těžkých časech. To, čím si procházíme, je v mnoha věcech podobné. Absolvovala jsem dnes několik telefonátů s řediteli nemocnic, mezi nimiž byli i dva čeští. Jednak proto, abych jim právě v tento den vyjádřila podporu v jejich nelehkém zápase, ale i proto, že jejich zkušenosti pro nás mohou být velmi obohacující,“ řekla v den vzniku Československa Čaputová.

Zdroj: webnoviny.sk

Psali jsme: „Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný je mluvící hlava,“ je přesvědčen Tomáš Cikrt

Share