Etický kodex pro dolní komoru: Jaké hodnoty chce inovovat šéf Poslanecké sněmovny

Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček chce inovovat pro dolní komoru etický kodex. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Radek Vondráček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Důvodem proč Radek Vondráček chce inovovat pro dolní komoru etický kodex je to, že se chce takovým způsobem zbavit nadávek, rasismu čí střetu zájmů. „Z hlediska obecného má etický kodex pozitivní dopad,“ uvedl Vondráček.

Radek Vondráček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Navíc kvůli kodexu se politici budou chovat v pracovním prostředí slušněji navzájem. Dodal, že to pomůže veřejnosti zlepšit své vnímání Poslanecké sněmovny.

Radek Vondráček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Budoucí kodex by měl 9 hodnot, které by měli poslanci dodržovat. Mezi nimi je kupříkladu ohleduplnost, hospodárnost a čestnost. Podle norem by se v pracovním prostředí poslanci měli vyhnout střetu zájmů.

Radek Vondráček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pokud jde o hospodárnosti, tak by poslanci do budoucna nesměli zaměstnávat své příbuzné na post pomocného pracovníka. Finance by mohli využívat tím pádem pouze pro opravdový potřeby výkonu mandátu.

ČTĚTE TAKÉ: ŠÉF POSLANECKÉHO KLUBU TOP 09 MIROSLAV KALOUSEK MÁ ZNOVU ZDRAVOTNÍ POTÍŽE: MUSÍ SE POHYBOVAT POMOCÍ FRANCOUZSKÉ HOLI A PŘEMÝŠLÍ O VÝMĚNĚ KLOUBU

PSALI JSME: POSLANEC LIPOVSKÝ VYZVAL K ODEBRÁNÍ DIPLOMATICKÉHO PASU PORADCE PREZIDENTA ZEMANA NEJEDLÉHO: TEN SE CHYSTÁ NA JEDNÁNÍ DO RUSKA

Share