Havlíček předpokládá, že opatření potrvají až do příštího roku a upřesnil, jak budou fungovat skiareály

Opatření, která začnou platit v pátek by mohla podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka trvat až do příštího roku. Provozovatelé restaurací nově mohou získat kromě kompenzací nákladů bonus na své pracovníky. Řekl to ministr v rozhovoru pro Právo.

Havlíček upřesnil, že se v pátek uzavřou bazény, fitness centra, hospody a welness. Vláda však nechá otevřené menší obchody a služby. Také v pátek údajně dojde k otevření skiareálů.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ministr říká, že dále budou fungovat vánoční trhy, ale budou mít zakázaný prodej jídla k okamžité konzumaci.

Karel Havlíček dodal, že nyní vláda bude restauratérům hladit nejen náklady, ale dostanou i bonus na své zaměstnance. Původně se jednalo o 500 korun, ale kvůli problémům s rozpočtem shodli se na 400 Kč.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Opatření zřejmě potrvají až do příštího roku a politik si nedokáže představit, že by lidé Silvestra oslavovali v hospodách. Kávu si však z výdejního okénka budeme moct koupit.

Havlíček tvrdí, že skiareály budou fungovat podle rakouského systému, kdy pod sjezdovkami bude frontový manažer. Otevřená budou výdejová okénka, ale ubytování nebude pro návštěvníky přístupné.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Politik zdůraznil, že se vláda maximálně snaží pokrývat ztráty podnikatelů, ale prý nemůže postupovat jako Německo, které už ale také nemůže stoprocentně hradit loňské tržby.

Podle Havlíčka restaurace jsou jedním z největších zdrojů nákazy, proto se vláda rozhodla je nechat ve 4. stupni uzavřená. Ve svých tvrzení se odkazuje na vědecký časopis Nature, který zveřejnil výzkum, ve kterém stravovací zařízení jsou na prvním místě s největším rizikem přenosu koronaviru.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JAN BLATNÝ UVEDL, ŽE ČESKO BY MĚLO BĚHEM PRVNÍCH TŘÍ MĚSÍCŮ DOSTAT VAKCÍNU PRO 1 MILION OBČANŮ

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE NA ZAČÁTKU ROKU 2021 ZAČNE TŘETÍ VLNA: SITUACE SE MŮŽE PO VÁNOCÍCH VÝRAZNĚ ZHORŠIT

Share