Jan Blatný uvedl, že Česko by mělo během prvních tří měsíců dostat vakcínu pro 1 milion občanů

Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že ČR brzy dostane první vakcínu, která by měla stačit pro asi 1 milion občanů. Předpokládá se, že očkovacích center bude 40. Do každého centra bude moci přijít 200 až 300 lidí denně. Řekl to pro TV Nova.

Podle ministra zdravotnictví by Česko mělo vakcínu dostat během prvních tří měsíců. Počet dávek by měl stačit pro 1 milion občanů.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Pro tyto vakcíny jsou ale nezbytné velmi nízké teploty, a to mezi -40 až -70 stupni Celsia. Vyplývá to z dodávek, o kterých informovala Evropská komise.

Plánuje se, že v Česku bude zhruba 40 očkovacích center. Předpokládá se, že v každém z těchto center bude možné očkovat 200 až 300 lidí denně.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Jan Blatný uvedl, že v budoucnu budou moci očkovat pacienty i praktičtí lékaři. Ale to bude, až budou další dodávky vakcíny a pravděpodobně až bude vakcína, která nebude potřebovat tak nízké teploty pro skladování.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

To znamená, že o něco později už nebude 40 očkovacích center, ale tisíce míst po celé zemi. Jan Blatný řekl, že dělají vše možné podle dostupných podmínek.

„Česká vláda dělá všechno pro to, aby veškeré vakcíny, které budou k dispozici, byly zavčas a adekvátně naočkovány,“ řekl Jan Blatný.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Ministr vysvětlil, že očkovací plán vznikl podle toho, jaké vakcíny byly na evropský trh objednány a jak byly vyrobeny.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE NA ZAČÁTKU ROKU 2021 ZAČNE TŘETÍ VLNA: SITUACE SE MŮŽE PO VÁNOCÍCH VÝRAZNĚ ZHORŠIT

PŘIPOMÍNÁME: DŮCHODOVÁ REFORMA, KTEROU PŘEDSTAVILA MALÁČOVÁ, MÁ PRO ŽIVNOSTNÍKY NEPŘÍJEMNÝ BOD: BUDOU MUSET PLATIT VYŠŠÍ ODVODY

Share