Instalováním kamery na zahradě změnil muž názor na zvířata, která kradli jeho zeleninu

Jak často si myslíme, že při zástavbě nových území člověk napadá přírodní svět? Navíc člověk často zvířata zbavuje jejích domovů. Není divu, že někdy nastane opačná situace: zvířata se snaží přežít na úkor člověka. Pokud se nad tím člověk zamyslí, všechno dává smysl.

Zdroj: Instagram.com

Neočekávaný host

Jeff Permar žije v Americké městě Delaware a užívá si své zahrady. V loňském roce si však všiml, že někdo pravidelně navštěvuje jeho zahradu a krade mu zeleninu. Jeff byl samozřejmě velmi rozrušený, protože vynakládá velké úsilí, aby své rodině poskytl nezbytnou obživu. Proto se rozhodl nainstalovat na zahradu videokameru a vypátrat pachatele.

Zdroj: Instagram.com

Co s tím uděláš?

Jeffovi se rychle podařilo zjistit, kdo s takovou drzostí jí jeho zeleninu. Když se muž podíval na záběry z kamer, uviděl sviště. Stál před kamerou až se mohlo Jeffovi zdát, že jednoduše hledí přímo na něj. Vypadalo to, že svišť chce říci: „Ano, já jím tvou zeleninu. A co teď jako budeš dělat? “

Zdroj: Instagram.com

Příbuzní a sousedé se o incidentu brzy dozvěděli. Začali radit Jeffovi, aby se nezvaného hosta zbavil, například ho nalákal do klece a odnesl do útulku. Muž však váhal, najednou si myslel, že svišť má na toto území stejné právo jako on. Navíc se zvíře chovalo tak zajímavě, že Jeff dokonce přišel s přezdívkou – Chuck. Muž stále sledoval hosta kamerou. A video zveřejněné na sociální síti získalo za devět měsíců více než 50 tisíc vidění.

Jak Jeff vyřešil problém?

Muž se zachoval docela lidsky. Postavil kolem zahrady plot. Ale to samozřejmě nechránilo jeho zahradu před Svišti. Poté se rozhodl pro Chucka udělat vlastní zahradu.

Zdroj: Instagram.com

V letošním roce vysadil Jeff dvě zahrady: jednu velkou pro sebe a malou pro sviště. A fungovalo to. Zatímco Chuck se živí pouze ze své zahradky, i když se Jeff nebude ještě předčasně radovat, je pravděpodobné, že se Chuck naučí jíst pouze ze své zahrádky.

Tipy od zkušeného zahradníka

Podobnému problému čelil i Štěpán Ryan z Makedonie. Ve své zahradě měl papouška, který snědl všechny ovoce a bobule. Poučen životem, dává rady zahradníkům, že dobrým způsobem jak chránit svou zahradu, je pěstovat vedle ní rostliny, které zvířata milují. Ale bez nadměrné horlivosti – lahůdky by měly stačit pouze pro jedno zvíře, jinak si přinese příbuzné.

Zdroj: Freepik.com

V tomto světě všichni přežívají, jak jen umí. A opravdu bychom neměli zapomenout, že v tomto světě jsme stejnými hosty Matky přírody, stejně jako ostatní „obyvatelé“ naší planety.

Share