„Pokud jeden měsíc vše dodržíme, může to znamenat obrat“: Merklová vyzvala k dodržování karantény

Pokud se v listopadu budete chovat moudře, pak budete slavit Vánoce se svou rodinou, uvedla německá kancléřka. Merkelová vyzvala Němce, aby dodržovali antivirová omezení.

Zdroj: unsplash.com

Rodinné oslavy Vánoc v Německu v letošním roce budou možné, pokud se během příštích čtyř týdnů sníží počet mezilidských kontaktů, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová.

Zdroj: parlamentnelisty.sk

„Pokud jeden měsíc vše dodržíme, může to znamenat obrat,“ slíbila Merkelová na tiskové konferenci v Berlíně v pondělí 2. listopadu.

Zdroj: unsplash.com

Pokud se ale situaci podaří opět dostat pod kontrolu, nebudou Němce čekat tak osamělé Vánoce, jak by se nyní mohlo zdát.

Zdroj: unsplash.com

Německá kancléřka vyzvala všechny obyvatele země, aby dodržovali nová omezení, která vstoupila v platnost 2. listopadu.

Zdroj: unsplash.com

„To, zda tyto silné společné snahy povedou v listopadu k něčemu, závisí nejen na samotných pravidlech, ale také na tom, zda jsou tato pravidla dodržována,“ zdůraznila kancléřka.

Zdroj: dw.com

„Musíme omezit kontakty, kdykoli je to možné,“ naléhala Angela Merkelová.

Zdroj: unsplash.com

Zatímco vyjadřovala pochopení netrpělivosti mnoha občanů v souvislosti s mimořádnými opatřeními spojených s onemocněním Covid-19, zároveň poznamenala: „Nelibost a rozmrzelost mohu pochopit, ale i tak musím vyzvat k dodržování opatření. Nezbývá nám nic jiného, ​​než žít s tímto virem.“

Zdroj: unsplash.com

Od začátku epidemie koronaviru SARS-CoV-2 v Německu bylo nakaženo více než 545 tisíc lidí, více než 10,5 tisíce pacientů zemřelo.

Zdroj: unsplash.com

Share