Jak bude probíhat návrat do prezenční výuky u škol naznačilo ministerstvo zdravotnictví

Školy se otevřou rychleji, než se dalo představit. O tom v sobotu večer informoval portál Seznam Zprávy.

Zdroj: youtube.com

První a druhé třídy pravděpodobně od třiadvacátého listopadu se doplní i celý první stupeň. Druhý stupeň bude mít rotační systém. Maturanti a devátá třída se stejně jako první stupeň se vrátí trvalé.

Zdroj: youtube.com

Již v půlce týdne, a to ve středu, se do škol vrátí první a druhé třídy. Od dalšího pondělí se jich nejspíše doplní i starší žáci. Střídat se budou skupinky z druhého stupně. Vyplývá to z dostupných údajů ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: youtube.com

V danou chvil je Česká Republika podle nového protiepidemického systému (PES) na nejtěžším úrovni 5. Nový způsob hodnocení aktuálního epidemiologického stavu ve státu bude ministerstvo zveřejňovat každou středu. Předpokládá se, že již od středy příštího týdne tuzemsko dostane do úrovně 4, což umožní zacil prvních stupni se vrátit do prezenční výuky.

Zdroj: youtube.com

„Detaily pro oblast školství k dnes představené matici PES sdělí MŠMT v průběhu příštího týdne,“ uvedla mluvčí Ministerstva školství Aneta Lednová. Z toho vychází, že oficiální informace bude od vlády poskytnuta až příští týden.

PSALI JSME: SOUD ZRUŠIL POVINNÉ NOŠENÍ ROUŠEK VENKU, PROTOŽE NEBYLO DOSTATEČNĚ ODŮVODNĚNÉ: OPATŘENÍ ALE BUDE JEŠTĚ TÝDEN FUNGOVAT,A MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ MÁ 7 DNÍ NA NÁPRAVU SITUACE

ČTĚTE TAKÉ: UVÁDÍ SE DATUM, KDY SE PRVNÍ ROČNÍKY ZÁKLADNÍCH ŠKOL MOHOU VRÁTIT DO ŠKOL: JE TO PRIORITA PRO ASOCIACI A MINISTERSTVO

Share