Jak se změnil denní počet nakažených v sobotu ohledně minulého víkendu

V sobotu 21. listopadu denní přírůstek infikovaných na covid-19. Informuje o tom portál ceskenoviny.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

V sobotu na území České Republiky bylo otestováno 23 798 testů, z nichž 3 187 pozitivních. Je viset pokračující tendenci klesání počtu denně nakažených. Kupříkladu minulý víkend v sobotu přibylo skoro o tisíc nakažených navíc, než včera.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Počet aktuálně nakažených se zmenšil k 88 825, což znamená, že se celkový počet aktuálních případů ze včerejšího dne také klesl. Počet úmrtí je 7 095, za posledních 2 dny tím pádem zemřelo méně než 100 lidí. Tato informace je volně dospaná na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Podle protiepidemického systému PES je momentálně Česko na 62 bodech, a to se rovná 4. úrovni. Ale se to blíží k 3. stupni. Od pondělí zatím dojde k změně platících restrikci.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Například změní se otevírací doba obchodu a stravovacích zařízeni na prodej před okénko až k jedenácti večer. V souvislosti s tím se posune zákaz vycházení z domu.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR JAN BLATNÝ PROMLUVIL O VÁNOCÍCH: EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE V ČESKU SE ZLEPŠUJE A BUDE S VLÁDOU DISKUTOVAT O TOM, JAK BY MOHLO VYPADAT VÁNOČNÍ OBDOBÍ

PSALI JSME: ČESKO NOVĚ KLESNE NA 4 ÚROVEŇ PODLE PES: JAKÁ OPATŘENI SE ZMĚNÍ OD PONDĚLÍ

Share