Jak vypadá nejlépe placená krasavice v Asii

V poslední době se asijský vzhled stal obzvláště populárním ve světě módy. Nyní čínské spolu s evropskými modelkami spolupracují s významnými značkami. Přitahují zákazníky svým neobvyklým vzhledem: šikmé oči a pokožka porcelánové barvy. Jednou z hvězd na pódiu byla 32letá Liu Wen. Mnoho lidí se diví, proč je taková zdánlivě nenápadná dívka považována za nejoblíbenější modelku v Asii.

 

Zdroj: magazeta.com

 

Začátek cesty

Kariéra Liu Wen začala v roce 2005, kdy se přihlásila do soutěže New Silk Model. Poté jí byla nabídnuta práce v modelingovém průmyslu. O rok později se však dívka už chtěla vzdát tohoto povolání, protože nedostala žádnou významní pracovní nabídku.

 

Zdroj: peopletalk.ru

 

Přesto se rozhodla neúnavně na sobě pracovat a čekat na svou nejlepší hodinu. Osud Liu změnil až kreativní ředitel slavného módního časopisu. Dlouhonohá a báječná Wen ředitele šokovala. Po tom, co viděl, z ní spravil skutečnou hvězdu.

 

Zdroj: mod-no.com

 

Prolomení stereotypů

V roce 2009 se Liu rozhodla prolomit stereotypy. Navzdory skutečnosti, že modelky Victoria’s Secret jsou známé svým nádherným poprsí, byla mezi nimi i ona. Podle jednoho z ředitelů castingu je důležité, aby modelka měla nejen krásné tělo, ale také neuvěřitelnou energii, jako má Liu. Koneckonců, je to hlavně dojem a výzor, které jsou klíčové. Stojí za zmínku, že účast na módní přehlídce Victoria’s Secret bývala jedním z kroků ke globálnímu úspěchu. Více než 80 zemí sledovalo tuto show v televizi. A Liu se ukázala být první asijskou ženou, která dokázala získat pozornost diváků.

 

Zdroj: theplace.ru

 

Sláva a uznání

Po nějaké době byla Liu Wen přezdívána jako „objevitelka asijských krás“. Objevila se na obálkách Čínského Vogue a Harper’s Bazaar. Poté ji Karl Lagerfeld, hlavní návrhář italského módního domu Fendi a francouzského Chanel, pozval na svou show.

 

Zdroj: magazeta.com

 

V roce 2008 podepsala pařížská agentura s Wen dlouhodobou smlouvu. Ve stejném roce debutovala Liu v Miláně pro Trussardi a Burberry. Poté Číňanka v jedné sezóně dobyla mola v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Spolupracovala s Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli a mnoha dalšími značkami. Překonala také rekord – hrála současně v reklamě na sedm značek. A v roce 2010 se Liu stala tváří kosmetiky Estеe Lauder.

 

Zdroj: china.org.cn

 

Odborníci na módu říkají, že čínský módní trh se nyní aktivně rozvíjí. Fenomén Wen spočívá v tom, že se objevila ve správný čas na správném místě. „Objevitel“ krásy modelky – Karl Joseph tvrdí, že dívka není jen překvapivá, ale i ohromující. Je nemožné odvrátit pohled od jejích dlouhých štíhlých nohou a svůdného pohledu. Překračuje stereotypy krásy na východě a západě.

 

Share