Žloutnutí na polštářích: Jak efektivně prát polštáře a udržovat výsledek

Je škoda staré polštáře vyhazovat. Za mnoha let se k nim zvykáme. A hned nenajdete nový a pohodlný polštář. Moderní syntetické vám nedají moc spánku, proto si vážíme starý až do poslední minuty.

Zdroj: optim1stka.ru

Kdysi bylo zvykem spát na těžkých péřových polštářích, které byly vyrobené velkými, podle standardních 70×70 centimetrů. Pečování bylo skutečnou zátěží.
• sušili polštáře na slunci několik dní, hlídali před deštěm;
• každý večer z nich prášili prach;
• znečištěné povlaky byly vyhozeny;
Modernější matky rodin chytře a přiměřeně zmenšily velikost polštářů. Jakmile odřízli dvacet centimetrů z obou stran, spánek jen se zlepšil a se stal pohodlnějším.

Zdroj: optim1stka.ru

Ale umělý výplňový materiál nepotěší ty, kteří jsou zvyklí na peří. Tato vlákna okamžitě ztratí svůj tvar a spadnou. A nepřizpůsobují se tvaru těla, žádné potěšení ze spánku!

Snad nejpohodlnější jsou speciální ortopedické. Jsou vyrobeny speciálně pro pohodlný spánek, povlak lze sundat a vyprát a udrží si svůj tvar po celá léta.

Zdroj: youtube.com

Ale ať už řeknete cokoli, polštář se často potem zbarví do žluta, sbírá nečistoty, prach, kožní tuk. Výměna povlaku nestačí, protože dovnitř se dostanou také nečistoty. A nikdo nechce rozmnožovat špínu a kleště. Prachové polštáře je třeba prát, protože se v nich v neuvěřitelných množstvích zasekává prach.

Unavené hospodyňky s nadějí koukají na pračku, ale pochybují o tom. Nadarmo. I objemný polštář lze dobře prát v pračce. Ruce to tak určitě neudělají.

Zdroj: optim1stka.ru

Jak správně vyprat polštář
Malé polštáře 50×50 se vejdou do pračky i ve dvojicích. Hlavní věc je stlačit je tak, aby tam nezůstal vzduch.
Jaké čisticí prostředky budete potřebovat:
• prací prášek;
• kyslíkové bělidlo;
• 2 nebo 3 lžíce obyčejné jedlé sody;
Tam můžete také dát několik houbiček namočených v balzámu.

Hlavní věcí je zvolit pro praní suché, větrné počasí. Polštáře tak na laně rychle uschnou. Hlavní věc je několikrát rozmlátit polštáře a rozmačkat hrudky. Po ošetření budete potěšením spát, polštářky voní svěže a září bělostí. Po skvrnách nebude ani stopy.

Zdroj: optim1stka.ru

Důležité je neprát celkem ortopedické, výrobce trvá na tom: lze umýt pouze povleky.
Dvě praní ročně – a polštáře vydrží dlouho, potěší vás svěžestí a poskytnou vám vynikající spánek.

Share