Jaké platy mají vedoucí pracovníci Pražského hradu: Vratislav Mynář vydělává víc než Jiří Ovčáček

Veřejnost nyní může vědět, jaké platy a odměny dostávají vedoucí zaměstnanci Pražského hradu. Byla zveřejněna statistika za poslední čtyři roky. Dříve zástupci Pražského hradu odmítali poskytovat podobné informace, takže někdy spory řešil soud.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na oficiálním webu Pražského hradu napsal, že vedoucí Kanceláře prezidenta Vratislav Mynář se rozhodl zveřejnit tuto statistiku.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nyní mohou všichni vidět, jaké platy a odměny pobírali vedoucí zaměstnanci Pražského hradu od roku 2016 do roku 2020.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Žádné další komentáře však od Vratislava Mynáře ani Jiřího Ovčáčka nebyly. Proto zatím není jasné, proč byla tato statistika zveřejněna a proč právě teď.

Na základě tabulky lze říci, že nejlépe vydělává na svém postu Vratislav Mynář. Jeho čistý plat byl více než 1 milion korun ročně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

V roce 2019 měl největší plat za poslední 4 roky, a to 1 214 325 korun. Odměny loni byly také největší, a to 733 430 korun.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ostatní zaměstnanci Kanceláře prezidenta mají platy nižší, například nikdo jiný nemá plat, který by byl 1 milion korun ročně nebo více.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček pobíral téměř dvakrát nižší plat. V roce 2019 měl také největší čistou mzdu, a to 666 727 korun. Čisté odměny loni měl ve výši 219 181 korun.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Před dvěma měsíci prezidentská Kancelář již zveřejnila statistiky platů svých zaměstnanců za roky 2016 a 2017. Tehdy to bylo uděláno na základě rozhodnutí soudu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

V září Vratislav Mynář řekl, že nechápe, jak by zveřejnění těchto údajů mohlo být užitečné pro diskusi o věcech veřejného zájmu.

PSALI JSME: TALENT NA CELÝ ŽIVOT: JAK OSMDESÁTILETÁ BABIČKA OVLÁDLA TALENTOVOU SHOW

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ ŠEL NA RYBY, ALE NEČEKAL, CO TAM CHYTÍ: NEOBVYKLÝ ÚLOVEK S „LIDSKOU“ TVÁŘI

Share