Přehled toho, co se změní ve 3. stupni: karanténa pro oblečení a boty, zprovoznění obchodů a restaurací

Web idnes.cz zveřejnil doplňující pravidla pro chod obchodů a služeb v souladu s protiepidemickým systémem PES. Ministerstvo průmyslu a obchodu je připravilo kvůli možnému otevření obchodů a služeb již v pondělí, pokud se Česká republika dostane do 3. stupně.

Zdroj: youtube.com

Nově například restaurace a hospody budou mít otevřeno do 22:00 a k dispozici budou mít pouze polovinu míst, vyzkoušené boty v obchodech budou muset prodejci izolovat na dvacet čtyři hodin.

Zdroj: youtube.com

V obchodních centrech se otevřou menší obchody jako jsou papírnictví, prodejny s obuvi a oblečením. Zákaznici však budou muset dodržovat rozestupy a mít 15 metrů čtverečních volného prostoru. Na výdej budou mít možnost fungovat jídelní koutky.

Pokud se Česko dostane do 3. stupně v tabulce PES, otevřou se i obchody, které prodávají nejen nezbytné zboží. Supermarkety budou otevřeny i v neděli. Vyzkoušené boty či oblečení prodejce bude muset umístit do karantény na 24 hodin.

Zdroj: youtube.com

S rozvolňováním opatření mohou ve třetím pásmu počítat i kadeřnictví, salony či solária. Nezruší se ale rozestupy a 15 metrů čtverečních pro jednoho zákazníka. Poskytovatelé služeb budou muset mít štít a zakryté dýchací cesty.

Obdobná pravidla budou platit také pro fotografy či tetovací salony.

Zdroj: youtube.com

Stravovacím zařízením bude umožněno fungovat od 6:00 do 22:00. K dispozici však bude pouze polovina od kapacity restaurace či hospody.

Otevřou se také vánoční trhy a bude povolen prodej kaprů a stromků s dodržováním bezpečnostních pravidel. Ve stáncích bude zakázán prodej jídla určeného ke konzumaci na místě.

Zdroj: youtube.com

Kasina, herny a sázkové kanceláře budou moci fungovat mezi 6:00 a 22:00. V hernách a kasinech smí být u jednoho stolu maximálně čtyři lidí.

Zprovozní se rovněž i realitní kanceláře, které doposud musely poskytovat služby individuálně mimo provozovnu. Personál však bude muset nosit roušky a omezit počet zákazníků dle plochy.

Zdroj: youtube.com

Nic se ale nemění na nošení roušek ve vnitřních prostorách a některých veřejně přístupných místech. Zůstanou stejná pravidla i na pracovištích, kde se musí dodržovat bezpečné rozestupy. Zaměstnavatelům je také doporučován home office pro zaměstnance, pokud to umožňují pracovní povinnosti.

PSALI JSME: JAKÉ PLATY MAJÍ VEDOUCÍ PRACOVNÍCI PRAŽSKÉHO HRADU: VRATISLAV MYNÁŘ VYDĚLÁVÁ VÍC NEŽ JIŘÍ OVČÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: „MÁME DOBRÉ ZPRÁVY“: ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE UVEDLA, KDY EVROPANÉ BUDOU MOCT OBDRŽET VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU

Share