Jan Hamáček po jednání krizového štábu uvedl, že situace je stále složitá: prosí o dodržování vládních opatření

Vicepremiér Jan Hamáček po jednání Ústředního krizového štábu uvedl, že situace je stále složitá, ale české zdravotnictví prý nápor nakažených zvládá.

Hamáček proto znovu prosí obyvatele, aby vládní opatření dodržovali.

Zdroj: youtube.com

Dle ministra vnitra epidemiologická situace je mírně optimistická, ale stále nemůžeme polevit v boji s koronavirem. „Situace v nemocnicích je stále velmi složitá a stále se dá říci , že ty kapacity jsou velmi naplněny,“ prohlásil Hamáček s tím, že jiné země by mohly takovou situaci nezvládnout.

V Česku podle ministra vnitra za to můžeme být vděční silnému zdravotnickému systému a nasazení personálu v nemocnicích.

Zdroj: youtube.com

Hamáček upozornil, že opatření fungují, ale musíme je stále dodržovat, protože nemáme v tuto chvíli vyhráno. ÚKŠ štáb údajně také denně kontroluje dostupnost ochranných prostředků a snaží se pomáhat ostatním zemím.

O pomoc požádali například Francie a Arménie. „Stejně jako ostatní státy pomohly nám, chceme pomáhat i my jim,“ řekl Hamáček.

Zdroj: youtube.com

Vicepremiér nevidí velký problém s omezením počtu občanů v obchodech. Nejedná se prý o plošné potíže a vyzval lidí, aby využívali k nákupu celý den.

Hamáček uvítal návrat nejmladších žáků do škol, který se obnovuje prezenční výuka.

Zdroj: youtube.com

Pro zavedení všech plošných opatření vláda potřebuje nouzový stav, který platí do 20. listopadu. Ve čtvrtek se proto bude jednat o jeho prodloužení ve Sněmovně. Vláda chce stav nouze prodloužit do 20. prosince.

PSALI JSME: JAN BLATNÝ ŘEKL, KDY POLICISTÉ BUDOU TOLERANTNÍ K LIDEM, KTEŘÍ BUDOU CHODIT DO OBCHODU POZDĚ VEČER: OBCHODY SE PŘIPRAVILY NA NOVÉ OMEZENÍ

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ OMEZENÍ PRO OBCHODY ZPŮSOBUJÍ PROBLÉMY: PŘED PRODEJNAMI SE TVOŘÍ DLOUHÉ FRONTY

Share