Nová omezení pro obchody způsobují problémy: před prodejnami se tvoří dlouhé fronty

Nová protiepidemická opatření způsobují potíže pro zákazníky obchodů a samotné prodejny. Dle nových změn pro jednoho člověka v obchodě musí být prostor 15 metrů čtverečních, a proto se před prodejnami tvoří fronty.

Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný upřesnil, že se do počtu osob uvnitř prodejny nepočítají zaměstnance. Celková plochá se tak rozdělí pouze mezi zákazníky.

Pravidla jsou jednotná a platí pro všechny obchody. Ministerstvo kvůli tomu prodloužilo otevírací dobu prodejen do 21:00. Právě v devět večer ale začíná platit další omezení zákaz vycházení.

Uživatelé sociálních sítí už ale ukazuje, že se ihned první den před některými supermarkety začaly tvořit fronty lidí.

Nové omezení zkritizoval šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, který řekl, že se z České republiky stala pokusná laboratoř. Vadí mu, že se u nás postupuje jinak než v ostatních zemích.

Epidemiolog Rastislav Maďar na Twitteru uvedl, že bezpečná vzdálenost při kapénkových nákazách činí 1,8 m a v tomto případě vystačí 10 metrů čtverečních pro jednoho člověka.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: DOMINIKA GOTTOVÁ NEPŘILETĚLA DO ČECH, TAK JAK BY MĚLA: CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: SALONY PRO PSY A KOČKY SE MOHOU ZAČÍT OTEVÍRAT, ALE NA KADEŘNICTVÍ JE JEŠTĚ BRZY: KAREL HAVLÍČEK VYSVĚTLIL, PROČ BYLO TAKOVÉ ROZHODNUTÍ UČINĚNO

Share