Jan Hamáček se domnívá, že je třeba zpřísnit opatření: ministr vnitra předpokládá, že vše skončí po očkování

V pátek se konalo zasedání Ústředního krizového štábu, jeho šéfem je ministr vnitra Jan Hamáček. Hlavními tématy diskuse byly plánované očkování obyvatel ČR a také náhrady zdravotníkům, kteří bojovali proti koronaviru.

Jan Hamáček na tiskové konferenci uvedl, že Ústřední krizový štáb mluvil o budoucím očkování obyvatel Česka. Diskutovalo se hlavně o tématu přípravy na tak rozsáhlé očkování.

Jan Hamáček / Zdroj: YouTube

Nyní se mluví o strategii očkování, dialog se vede i s kraji. Bude potřeba nakoupit materiály, které budou nutné pro očkování.

Jan Hamáček vysvětlil, že vzhledem k tomu, že řada zemí nyní vakcíny nakoupí, nakoupí k tomu také všechny potřebné materiály. To znamená, že nejen po vakcínách bude obrovská poptávka.

Jan Hamáček / Zdroj: YouTube

Ministr vnitra řekl, že pandemie skončí, až se podaří očkovat velkou část populace. Do té doby ale bude muset stát kontrolovat šíření nákazy.

Jan Hamáček / Zdroj: YouTube

To znamená, že vláda bude nucena přijmout přísná opatření, pokud se virus bude rychle šířit. Pokud se podle něj pandemie v lednu vrátí s obrovskými počty, lze to považovat za katastrofu.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný v pátek uvedl, že kabinetu v pondělí navrhne zpřísnění opatření. Navrhne návrat do 4. stupně protiepidemického systému.

„Musíme přitvrdit, i když to není nikomu příjemné,“ řekl Jan Hamáček.

PSALI JSME: 18. PROSINCE V ČESKU ZAČNE PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ: ZDARMA SE MŮŽETE NECHAT OTESTOVAT IHNED NĚKOLIKRÁT

PŘIPOMÍNÁME: „SAMOZŘEJMĚ MI PADNOU SKVĚLE“: HANA MAŠLÍKOVÁ SE PO ROZCHODU ZASE UKÁZALA VE SVATEBNÍCH ŠATECH

Share