Je-li bodové skóre PES přijatelné, aby vláda dnes značně uvolnila opatření k Vánocům

Právě úroveň protiepidemického systému PES dnes bude rozhodujícím pro vládu, když budou jednat ohledně rozvolňování k Vánocům. O tom informuje novinový portál ceskenoviny.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Stejné body 7 den po sobě má protiepidemický systém PES. Ze sta dnes je sedmapadesát. Podle pokynů systému a toho, na co politici mnoho krát naznačovali, mělo by dnes při jednáni vlády dojit k závěru, že bude plánováno rozvolňování opatření k Vánočním svátkům.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Dle toho, co vládá již řekla, měly by se otevřít například stravovací zařízení, kamenné prodejny, nákupní centra a jiné provozovny. Určitě by mělo dojít i k zrušení jakéhokoliv omezení volného pohybu pro společenstvo.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Včera laboratoře odhalily nejnižší počet nemocných od třetího října. V sobotu tím pádem přibylo téměř 2 670 infikovaných. Liší se i bodové skóre PES pro kraje.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Hlavni město Praha zatím má nejnižší hodnoty, a to dvaačtyřicet. Nejvyšší hodnotu sedmašedesát má hned několik krajů: Jihočeský, Královéhradecký, Vysočina a Zlínský.

PSALI JSME: PREMIÉR ČR OHLÁSIL ZÁVAŽNOU ZPRÁVU: PROČ LETOŠNÍ VÁNOCE BUDOU RISKANTNÍ

ČTĚTE TAKÉ: „ABYCHOM MOHLI STRÁVIT PĚKNÉ VÁNOCE“: NĚMECKO PATRNĚ PRODLOUŽÍ KARANTÉNU KVŮLI KORONAVIRU

Share