Premiér ČR ohlásil závažnou zprávu: Proč letošní Vánoce budou riskantní

Premiér České Republiky Andrej Babiš naznačil, že v pondělí se mohou otevřít obchody. Zatím ale poslední slovo v tom bude mít ministr zdravotnictví Jan Blatný. O tom informuje novinový portál novinky.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zároveň Babiš upozorňuje, že letošní advent a Vánoce nebudou jako vždy. Vše bude zaležet právě na číslech. “Nemůžeme si dovolit riskovat třetí vlnu,“ objasnil.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Potvrdil, že se vláda pro nová nařízení a hodnocení bude využívat protiepidemický systém PES. Pokud se dostane na třetí stupeň, tak se obchody otevřou za přísných opatření.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Komentoval premiér i to že se v Praze otevřela jedná restaurace. “Porušují zákon,“ řekl krátce. Vláda nařidila aby stravovací zařízení zůstavaly zavřené proto, aby zachránit stovky životů.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Kvůli restrikcím čísla neklesají moc rychle, aby je rychle uvolnit a mít Vánoce jako vždy.

ČTĚTE TAKÉ: „SITUACE STÁLE NENÍ DOBRÁ, NENÍ TO TAK, JAK JSME SI PŘEDSTAVOVALI“: BABIŠOVI SE NELÍBÍ TEMPO KLESÁNÍ POČTU NAKAŽENÝCH A PODLE PREMIÉRA ROZVOLŇOVÁNÍ MUSÍ BÝT DOBŘE PROMYŠLENÉ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: BABIŠ PROZRADIL, KDE S RODINOU STRÁVÍ LETOŠNÍ VÁNOCE: TVRDÍ, ŽE SVÁTKY BUDOU JINÉ NEŽ JSME SI ZVYKLI

Share