Je mi velmi líto, že jsem se stala ženou v domácnosti, moje rodina si mě neváží

Myslela jsem si, že stačí, aby žena byla jen milovaná manželka, matka a žena v domácnosti. Myslela jsem si: pokud se o blízké ze všech sil postarám, to bude oceněno. Ale jak se ukázalo, lidé cení něco jiného. Například štíhlé nohy, schopnost dobře vést konverzaci a schopnost vydělávat peníze.

Zdroj: zyttia.org

A domácí úkoly, které každý den dělám, můj manžel a děti vnímají jako něco úplně běžného. A postupně se na vás začnou dívat jen jako na domácího pracovníka.

Nestalo se to hned, přišlo to v průběhu let. Postupně se stává žena, která je vnímána pouze jako němá věc, která nemá žádný názor.

Myslím si, že je to mučení, když vás nerespektují ani vaše vlastní děti. Dcera nedávno řekla, že matka jejího přítele je podnikatelka. A při tom se na mě podívala tak, jako by myslela, že jsem prázdné místo. A to vše proto, že nechodím do práce, neorganizuji obchodní jednání a už vůbec… Ale uklízím, peru, vařím a vytvářím pohodlí pro všechny.

Zdroj: youtube.com

Chápu to tak, že moje práce v domácnosti dnes není oceňována a nemusím počítat s respektem. Otázkou je, proč jsem se musela vdávat a rodit děti? Mám kolem sebe nějaké blízké lidi? Nebo jsou to jen spotřebitelé, kteří mě v každém případě překročí a půjdou dál? Bohužel v jejich očích vidím jen odcizení, které nelze nazvat láskou.

Teď mi je čtyřicet čtyři. Dcera se bude vdávat, syn chodí na vysokou školu. Má také přítelkyni, možná se brzy ožení. Ještě trochu můj manžel a já zůstaneme sami. Otázka je, jestli vůbec zůstaneme spolu? V poslední době začal z práce přicházet pozdě. A chápu ho: doma se nudí, nemá zájem.

Svou rodinu samozřejmě miluji, ale po mě je to těžké! A chci poradit mladým holkám: neměňte svou kariéru na mop. Věřte mi, domácí úkoly jsou velmi tvrdá práce. Potřebujete to?

PSALI JSME: „NEMŮŽEŠ BÝT KRÁSNÁ“: JAK STYLISTÉ UDĚLALI Z ŽENY V DOMÁCNOSTI DÁMU A TO BYLO PROTI VŮLI JEJÍHO MANŽELA

Share