„Je to teda zatím velmi smutné“: Proč v Ostravě letošní vánoční trhy považují za smutné

Letošní Vánoce se budou výrazně lišit od loňských. Ale zatím v Ostravě se začaly vánoční trhy. O tom informuje novinový portál novinky.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Není tam teď vánoční kluziště, ani slavnostní zahájení a koncent. Dokonce se tam neuskutečnilo ani oslavní rozsvícení vánočního stromku. I přes to odpoledne se na Masarykově náměstí v Ostravě otevřely vánoční trhy.

Zdroj: novinky.cz

Obavy lidí se nakazit koronavirem však velké. Proto na náměstí chybí nejen otevřené stánky, ale i nakupující. „Je to teda zatím velmi smutné,“ uvedla jedná z občanek. Dle něj obvykle se tam byvá hodně lidí, kluziště, zvoničky, a rozmanité představení. V době šíření koronavirové infekce zatím mají otevřeno pouze 4 stánky.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Další návštěvník trhů tam došel s manželkou, a také pocitil smutnou atmosféru.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Starostka Ostravy Zuzana Ožanová napověděla, že letos trhy budou, ale s přísnými omezenimi. Bude tam omezený počet prodejních míst ve čtyřmetrových rozestupech. Bez ohledu na to, že restrikce výrazně omezují, v Ostravě se snaží udělat pozitivní kouzelnou atmosféru Vánoc.

ČTĚTE TAKÉ: PREMIÉR ČR OHLÁSIL ZÁVAŽNOU ZPRÁVU: PROČ LETOŠNÍ VÁNOCE BUDOU RISKANTNÍ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: POSLANCI VYZVALI VLÁDU, ABY ZASTAVILA DISKRIMINACI MALÝCH OBCHODŮ: POSLANCI CHTĚJÍ OTEVŘÍT OBCHODY UŽ V PONDĚLÍ

Share