“Je to velmi jednoduché, takové lego pro dospělé“: Z čeho si rozhodl stavit dům letecký inženýr z Olomouce

Během jarních přísných opatření si každý měl čas rozmyslet co od života chce. Marek Popálený měl sen oslavit zimní prázdniny se svou manželkou a dcerami v ničem domě a tak ani neztrácel čas a pustil se do toho hned na jaře.

Zdroj: denik.cz

Marek Popálený z Olomouce si rozhodl vybudovat dům v Hranicích neobvyklou a bizarní novostavbu z pěti lodních přepravních kontejnerů. Jak si na to letecký inženýr přišel?

Zdroj: denik.cz

Mladý muž vyprávěl svůj příběh jak jednou měl pracovní cestu Spojených Států a tam viděl serial, kde stejným způsobem budoval domy jedem muž, pak měl příležitosti přečíst knihu o stavbě domů, kde bylo popsáno jak se zlepší krajina když se budou domy budovat jinak. “V ní bylo krásně vysvětlené, jak bysme mohli dát světu něco. Nejen nás ale i svět mohlo posunout dopředu,“ řekl Popálený. Tak se muž neváhal a rozhodl jako materiál zvolit kontejnery.

Zdroj: denik.cz

Dokonce pro inspirace ostatních s manželkou vypracovali i návod jak ten dům stavit aby to věděli a používali ostatní. “Je to velmi jednoduché, takové lego pro dospělé,“ svěřil s tím, že až to bude úplně hotové tak prý nikdo nepozná z čeho to vlastně je. Navíc podle něho je to levnější než budovat třeba z dřeva či cihly. Náklady pro takový domeček budou nízké a bude patřit mezi nízkoenergetické domy.

Zdroj: denik.cz

Zvláštní stavba zaujala i sousedy, kdy odhadovali zda o budou nějaké pracovní prostory nebo parking. Inženýr ale překvapil ostatních kdy se do přepravních kontejnerů nainstalovali okna. V ten okamžik se to začalo připomínat obyčejný bytový dům.

Zdroj: youtube.com

Rodina si hledala pozemek poměrně dlouho, chtěli to mít vedle Olomouce aby byla lepší dostupnost do obchodů, škol, pro kulturní a sportovní aktivity. Navíc určitě si přáli hezký výhled z oken a v okolnosti. “Hledali pozemek, kde budeme mít nezakrytý výhled, a to svah,“ uvedl letecký inženýry a dodal, že v chvíli když našli pozemek na prodej v Hranicích co nejdříve tam zaplatili zálohu.

Share