„Říkat, že umělci tvořili nejlépe, když byli hladoví. To je blbost“: Jiří Krampol reagoval na výrok prezidenta Zemana o umělcích, medaili ale herec vracet nebude

Prezident Miloš Zeman nedávno řekl, že mnoho tvůrčích osobností vytvořilo své nejlepší díla v období, kdy byly hladové. Herci Jiřímu Krampolovi se tento výrok prezidenta nelíbil a kritizoval ho. Státní vyznamenání však na rozdíl od Daniela Hůlky vracet nehodlá.

„Říkat, že umělci tvořili nejlépe, když byli hladoví? To znamená, že by měli být hladoví celý život, aby něco vzniklo? To je blbost,“ odpověděl Jiří Krampol pro novinky.cz.

Zdroj: Blesk / Martin Sekanina

Podle jeho názoru tento výrok prezidenta pro něj nebyl moc příjemný, ale nelze ho označit za kritický.

Dodal, že aby se divadlům dařilo, musí v nich být všechno v pořádku, musí být klid a herci musí hrát s radostí.

Zdroj: Expres.cz / Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Proto nechápe, když někdo takto mluví o hladu. Pokud herec bude mít hlad a bude spát na ulici, pak s největší pravděpodobností nebude neustále dobře hrát a vytvářet mistrovská díla.

Foto: Marek Pátek

V roce 2018 obdržel Jiří Krampol medaili Za zásluhy z rukou prezidenta Miloše Zemana. Na rozdíl od zpěváka Daniela Hůlky však nehodlá toto státní vyznamenání vracet.

Zdroj: Právo

Herec dodal, že někteří lidé ho už delší dobu kritizují za to, že dostal toto vyznamenání. Ale nechtěl a nebude říkat něco, co by nerespektovalo prezidenta, protože toho prezidenta si zvolil národ.

Zdroj: Profimedia.cz

Navíc podle něj nyní nejde o téma, které by mělo být tak vášnivě diskutováno. Herec si například vzpomněl na první vlnu koronaviru na jaře.

Zdroj: Magazinfoto.cz

Lidé se tehdy stali zodpovědnějšími a výrazně více pomáhali svým přátelům, blízkým a dalším lidem.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Dvojka

Mezitím ostatní tvůrčí osobnosti také neuvažují o vrácení státních vyznamenání. Například manažer a manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal uvedl, že zpěvačka neplánuje vrátit státní vyznamenání.

Share