Jiřina Bohdalová oslovila fanoušky: raději mlčte a poslouchejte odborníky, kteří jsou v tomto mnohem lepší než všichni ostatní

Mnozí Češi mají legendární herečku Jiřinu Bohdalovou velmi rádi. Mnozí ji respektují, navíc je to velmi chytrá a moudrá žena. Například požádala své fanoušky, aby méně mluvili o koronaviru a více se chránili. Podle ní je to jediný způsob, jak tento příběh ukončit.

Jiřina Bohdalová miluje slunce a teplo, a tak obvykle jezdí do svého milovaného Řecka trochu odpočívat. Teď ale v této těžké situaci nic podobného neplánuje.

Zdroj: FTV Prima

Herečka pro portál eXtra.cz vysvětlila, že je poslušná občanka, navíc patří do rizikové skupiny. Proto nechce riskovat, natož ve svém věku.

Podle ní by se k tématu většina lidí nemusela vyjadřovat, protože nerozumí, většina z nich nejsou odborníci.

Zdroj: Martin Hykl, archiv

„Je třeba srazit kufry a poslouchat, jinak se z toho nedostaneme,“ řekla svůj názor Jiřina Bohdalová pro eXtra.cz.

Zdroj: Herminapress

„Jsem herečka, mohu se vyjadřovat k divadlu, už se ale nemůžu vyjadřovat k opeře, protože ji neznám, netuším, kdy se mají nadechnout, tak do toho nežvaním, i když je to taky umění,“ vysvětlila Jiřina Bohdalová, proč je třeba naslouchat právě odborníkům.

Zdroj: profimedia

Podle ní obyčejní lidé nemají dostatek znalostí a ještě více zkušeností, aby epidemii nějak zhodnotili. Navíc většina lékařů nejsou specialisté na epidemiologii.

Zdroj: YouTube

Jiřina Bohdalová uvedla, že v medicíně je mnoho příbuzných oborů, ale nemohou si navzájem něco radit. Ale z nějakého důvodu se spousta lidí považuje za velmi inteligentní ve všech oblastech života.

Zdroj: Martin Hykl, archiv

Podle ní by bylo vhodné na čas zavřít Facebook a Instagram, aby lidé méně šířili dezinformace. Navíc řekla, že novináři by také museli psát více pozitivních zpráv, nejen o koronaviru.

Herečka velmi doufá, že se politici přestanou hádat a konečně spojí síly a začnou bojovat proti jednomu nepříteli.

Share