Zvláštní zvyky Číňanů, které návštěvníky nepřestávají překvapovat

Čína je velká krajina, a přestože všichni víme, kde se nachází, ne každý ví něco o místních obyvatelích. Jak se ukázalo, místní obyvatele mají mnoho zvláštních zvyků.

Zdroj: youtube.com

 

V dnešním článku jsme si pro vás připravili výběr 10 neobvyklých zvyků Číňanů . Doufáme, že vám tyto nevšední informace budou líbit a najdou užitek. Zvláště pokud plánujete v budoucnu navštívit Čínu.

 

Zdroj: youtube.com

 

Čínský život

Zvláštní zvyky místních obyvatel

Hluk

Po příjezdu do Číny budete překvapeni, jak hlasitý Číňané opravdu jsou. Cítíme to zejména v metru, kde vaše uši často uslyší extrémně hlučné rozhovory místních obyvatel. Ale na všechno se dá zvyknout. Proto se dříve či později připojíte k hektickému rytmu čínských měst.

 

Zdroj: enterchina.ru

 

Respekt

Připravte se na to, že po příjezdu do Číny na vás budou často ukazovat prstem. Zároveň vám místní říkají „Vaygoren“ , což v češtině znamená „cizinec“ . Číňané navíc rádi fotografují návštěvníky a myslí si, že to dělají bez povšimnutí. Jedním slovem, o taktu nemůže být ani řeč.

 

Zdroj: bigpicture.ru

 

Drzost

Nebuďte překvapeni, když vám někdo z Číny položí nepříjemnou otázku nebo si uleví ve vaší přítomnosti. Totéž platí pro chování místních obyvatel na veřejných místech. Například Číňané jsou zvyklí plivat přímo pod nohy nebo rovnou plivají plevy ze semen.

 

Mateřské mléko

Čínské matky dávají přednost krmení kojenců speciální recepturou. Proto 4 měsíce po narození dítěte začnou ženy prodávat své mléko na specializovaných stránkách. Takový neobvyklý produkt si milionáři často kupují, aby do své stravy zahrnuli mléko. Bohatí lidé jsou přesvědčeni, že lidské mléko je bohaté na prospěšné vitamíny a minerály.

 

Zdroj: adme.ru

 

Pískové koupele

Při příjezdu na pláž si můžete všimnout lidí zcela pohřbených v písku. Aby unikli z tepla, místní se schovávají v písku a zakrývají si hlavy před sluncem speciálními maskami nebo obyčejnými deštníky.

 

Několik neobvyklých zvyků

Pyžamový styl

Je obvyklé setkat se s Číňanem v pyžamu na ulici. Po náročném týdnu v práci si místní obyvatelé oblékli pohodlnou pyžamovou soupravu a mohou jít do restaurace nebo se jen projít v centru města.

 

Zdroj: pavel-pashkov.ru

 

Zvířata

Postoj ke zvířatům v Číně je docela odmítavý. Například Číňané bez problémů posílají zvířata poštou. A pokud se někomu z domácnosti nelíbí barva srsti psa nebo kočky, může být snadno přestříkaná do jiné. Kromě toho si v Celestial Empire můžete koupit „živý“ suvenýr – například klíčenku s želvou nebo malou rybu. Takové kruté zacházení s našimi „menšími bratry“ je prostě těžce uvěřitelné.

 

Zdroj: fresher.ru

 

Spánek

Číňané rádi spí na veřejných místech. Proto se nedivte, že v parku si všimnete muže, který spí přímo na trávě. K tomu nejčastěji dochází po obědě a považuje se to za normu pro všechny místní obyvatele.

 

 

Kouření

Číňané jsou závislí na nikotinu. Místní obyvatelé si proto nezapřou potěšení z kouření cigaret na jakémkoli veřejném místě. Člověk, který kouří, je k vidění všude: v autobuse, v kavárně, v drahé restauraci nebo dokonce v nemocnici. Možná vás tento cizí zvyk zjevně nepotěší.

Pánské nehty

Po mnoho let byly dlouhé nehty na rukou mužů známkou bohatství. Proto když dnes uvidíte Číňana s dlouhými nehty, není to proto že by si je zanedbával střihat. Když už, tak je zvykem dělat to mezi lidmi, aby přilákali štěstí.

 

Zdroj: ekd.me

 

Život Číňanů někdy návštěvníky překvapí. Čína se stává jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Pokud tedy plánujete navštívit vzdálenou zemi, buďte připraveni být překvapeni. A samozřejmě tolerujte dotěrné chování a netaktnost místních obyvatel vůči vám.

 

Share