KDU-ČSL je připraveni podpořit prodloužení nouzového stavu za jedné podmínky: část žáků by se měla vrátit do škol

Lidovci vyzvali vládu, aby se žáci prvních a druhých tříd základních škol a absolventských ročníků vrátili do škol alespoň 23. listopadu. Určitě chtějí, aby to bylo splněno za podmínek, že se epidemiologická situace nezhorší. To je jejich podmínka pro vládu, pokud ministři chtějí, aby KDU-ČSL podpořila prodloužení nouzového stavu.

Nouzové stav skončí 20. listopadu, takže vláda pravděpodobně bude muset požádat poslance o prodloužení. Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný označil podmínky své strany, za kterých jsou ochotni podpořit žádost vlády.

Zdroj: YouTube

Lidovci navrhují, aby vláda informovala všechny o situaci ve školství. Chtějí také, aby se na konci tohoto měsíce do škol vrátila značná část žáků.

Zdroj: YouTube

Jde o žáky prvních a druhých tříd základních škol, žáky absolventských tříd a žáky devátých ročníků základních škol.

Také Marek Výborný hovořil o potřebě řešit otázku praktického odborného vzdělávání na středních odborných školách.

Zdroj: YouTube

14 října byly uzavřeny téměř všechny školy v naší zemi. Fungují zatím jen mateřské školky a některé další školy.

Distanční výuka je náročná pro učitele, navíc každý učitel má svůj přístup k učení on-line. Navíc část dětí se může normálně učit on-line a u ostatních to nefunguje dobře.

Zdroj: YouTube

Poslanci KDU-ČSL chtějí, aby vláda vyhlásila jasná kritéria pro otevírání škol a plán, podle kterého hodlá vláda dále jednat.

Zdroj: YouTube

Také by chtěli, aby ministerstvo školství zveřejnilo scénář průběhu všech zkoušek na jaře příštího roku. Také poslanec nechápe, proč zatím nebude možná individuální výuka v uměleckých školách.

Marek Výborný dodal, že v mnoha zemích světa i přes špatnou situaci s koronavirem část dětí stále chodí do škol.

Zdroj: YouTube

Už nyní je známo, že ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček řekl, že vláda požádá poslance o prodloužení nouzového stavu.

Zdroj: YouTube

Také Jan Hamáček požádal ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby trochu změnil tabulku opatření. Požádal, aby se objevila zmínka o tom, zda je pro nějaké opatření nouzový stav nutný, nebo ne.

PSALI JSME: IVANA GOTTOVÁ JE KRITIZOVÁNA: DOMINIKA DÁVÁ JASNĚ NAJEVO VŠE, CO SE JÍ NELÍBÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR VNITRA HAMÁČEK TVRDÍ, ŽE VLÁDA MUSÍ ZNOVU ŽÁDAT SNĚMOVNU O PRODLOUŽENÍ STAVU NOUZE: PIRÁTI OZNÁMILI SVOU PODMÍNKU PRO HLASOVÁNÍ

Share