Když se slonici loučily s maminkou, chtělo se brečet: Až do poslední chvíle byli spolu

Je to smutná stránka života vědět, že časem ztratíme své blízké. Čím jsme starší, tím starší jsou naše maminky a babičky.

Zdroj: optim1stka.ru

Ne všechny živé bytosti si uvědomují bolest ztráty, ale je jich mnohem víc než jen náš lidský druh.

Zdroj: optim1stka.ru

Jeden z jejich smutných příběhů sledovali pracovníci Masai Mara, Keňské Zoo. Slonice umírala, ale její děti od ní neodešly ani na minutu, loučily se a utěšovaly, jak jen mohly.

Zdroj: optim1stka.ru

Slonice Nilakit byla již v pokročilém věku, lidé chápali: věčný život není možný. Nastal čas, kdy zvíře ztratilo poslední síly. Když se zhroutila, bylo jasné: její dny jsou sečteny.

Zdroj: optim1stka.ru

Ale poslední dny Nilakitu se ukázaly být tak dojemné, že by jí mnoho lidí závidělo.

Zdroj: optim1stka.ru

Slůňata pochopili: matce je osamělé a děsivě. Nerada by ležela sama bezmocná, a tak se jí děti snažily utěšovat a rozptýlit, co jen to šlo. Okolí blízkých v tak těžké chvíli – co může být lepší?

Zdroj: optim1stka.ru

Starší ze slůňat si lehlo vedle maminky přímo do bahna, ohřívalo ji svým tělem. Zaměstnanci zoo také chtěli nějak zmírnit utrpení slonice. Byla přemístěna na suché místo, do odlehlého koutu, kde ji ostatní zvířata nerušila.

Zdroj: optim1stka.ru

Personál miloval starou inteligentní slonici, lidé truchlili spolu se slůňaty. To, co viděli, se ukázalo být tak dojemné, že slzy samy tekli po tvářích. Sloni se mezi sebou líbají choboty, Nilakit cítila své děti každou vteřinu vedle sebe.

Zdroj: optim1stka.ru

Slonice zemřela ráno, když vlastně uviděla poslední východ slunce. Ještě několik hodin se rozrušené slůně od maminky neodešlo. Zaměstnanci je nechali se rozloučit.

Zdroj: optim1stka.ru

Je smutné, že maminky odcházejí, ale slůně byly ještě batolata. Smutná událost je sblížila a přiměla držet se spolu, jako by to dělaly lidské děti.

Zdroj: optim1stka.ru

Postupně si uvědomí, že maminka vedle nich už není, ale ostatní sloni je nenechají v nouzi. Smečka se o ně neustále stará, sloni své neopouštějí.

Zdroj: optim1stka.ru

PSALI JSME: „MUŽ SE STAL NEJLEPŠÍM PŘÍTELEM SLEPÉHO PSA Z ÚTULKU“: ROZEZNÁVÁ JEHO HLAS MEZI VŠEMI HLASY

PŘIPOMÍNÁME: MATKA MEDVĚDICE SE HÁDALA SE SVÝM DÍTĚTEM: KVŮLI JEHO VYVÁDĚNÍ NA VERANDĚ, KTERÉ FASCINOVALO VŠECHNY MATKY NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share