Konflikt ČSSD a ANO se prohlubuje: sociální demokraté svolali tiskovou konferenci a vyjádřili se k situaci

Vedení koaliční ČSSD svolalo dnes v pondělí mimořádnou tiskovou konferenci, aby se vyjádřilo k aktuální politické situaci.

Hlavním tématem sociálních demokratů byl daňový balíček a zrušení superhrubé mzdy. ČSSD se totiž v tomto bodě nemůže shodnout s hnutím ANO, se kterým tvoří koalici. Schválen však byl návrh, který předložilo premiérovo ANO.

Zdroj: youtube.com

„Jsme přesvědčeni, že toto není cesta,“ řekl o schválené novele vicepremiér Jan Hamáček. Návrh ve sněmovně také podpořili poslanci z ODS a SPD.

Změna přináší snížení daňové sazby na 15 %. Pracovnici s vyšším příjmem pak zaplatí 23 %. ČSSD navrhovalo sazby 19 a 23 procenta.

Zdroj: youtube.com

Hamáček uvedl, že jeho strana stále hledá kompromis ve snížení daní a doufá, že Senát návrh opraví. Dle ministra vnitra kvůli změnám finanční prostředky budou chybět krajům a městům.

Ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou také zajímá, kde obce nyní vezmou peníze a odpověď chce slyšet od stran, které novelu schválily.

Zdroj: youtube.com

Mezi koaličními ČSSD a ANO to v posledních týdnech jiskří a neshodly se také například ohledně minimální mzdy. Sociální demokraté navrhovali částku 16 400 Kč, ANO 15 000 Kč. Nakonec byla schválená minimální mzda ve výši 15 200 Kč.

Vicepremiér však nyní nepředpokládá, že by jeho strana opustila koalici a odešla ze vlády. Není podle jeho slov k tomu prostor v době koronakrize a lidé by tento krok nepochopili.

Zdroj: youtube.com

Tiskové konference se zúčastnili kromě Jana Hamáčka a Jany Maláčové také poslanec Roman Onderka a ministři Tomáš Petříček a Lubomír Zaorálek.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MILAN KUBEK VARUJE PŘED MOŽNÝMI DOPADY ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ: PRAVDĚPODOBNĚ JE RIZIKO, ŽE SE PO VÁNOCÍCH BUDE MUSET ZNOVU ZAVŘÍT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR BLATNÝ ŘEKL, KDY SE ZAČNE S OČKOVÁNÍM PROTI KORONAVIRU, A KDO DOSTANE VAKCÍNU V PRVNÍ ŘADĚ: MINISTERSTVO TAKÉ PŘIPRAVUJE VYSVĚTLOVACÍ KAMPAŇ

Share