Královna získala nový stylový „doplněk“: Poprvé se s ním objevila na veřejnosti

Alžběta II. se zúčastnila obřadu u Hrobu neznámých vojáků ve Westminsterském opatství

Královna Alžběta II. z Velké Británie se poprvé objevila na veřejnosti v masce. Správu poprvé uveřejnilo zpravodajství BBC.

 

Zdroj: bbc.co.uk

 

Čtyřiadevadesátiletá královna se zúčastnila obřadu v Londýně. Akce se konala v Westminsterském opatství v předvečer pamětního dne aby si uctila památku všech vojáků britského království, kteří zemřeli v konfliktech týkajících se Velké Británie.

„Královna tento týden oslavila sté výročí pohřbu neznámých vojáků ve Westminsterském opatství na počest Památné neděle,“ uvedl ve svém prohlášení Buckinghamský palác.

 

Zdroj: bbc.co.uk

 

Během obřadu měla Alžběta II. černou masku s bílými okraji, o které se domnívala, že ji vytvořila královnina osobní stylistka Angela Kelly. Která již mnoho let vytváří obrazy pro Alžběta II..

Hroby neznámých vojáků jsou pohřebiště popela britských vojáků, který byli zabiti během první světové války. Byli pohřbeny 11. listopadu 1920 v Londýně ve Westminsterském opatství, současně s pohřbením francouzských neznámých vojáků pod Vítězným obloukem v Paříži.

Královna Velké Británie byla naposledy viděna na veřejnosti, když v říjnu navštívila Porton Down, aby se setkala s vědci v obranné vědecké a technologické laboratoři (DSTL) namísto svého vnuka, prince Williama. V té době královna neměla ochrannou masku jako princ.

 

Zdroj: bbc.co.uk

 

Toto rozhodnutí vyvolalo kritiku některých politických sil, ale mluvčí Buckinghamského paláce poté uvedl, že „byla přijata veškerá nezbytná preventivní opatření“.

Přítomnost královny na soukromém obřadu v Londýně ve Westminsterském opatství byla nazývána „jednoduchým, ale hluboce osobním gestem“.

 

PSALI JSME: JSOU SPOLU UŽ 78 LET: KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. VYRAZILA NA RANDE SE SVÝM 99LETÝM MANŽELEM

PŘIPOMÍNÁME: PRINC WILLIAM PRODĚLAL V TICHOSTI KORONAVIRUS: BRITSKÝ PREMIÉR UVALIL LOCKDOWN NA CELOU ANGLII

Share