Kristián Kodet chce prodat svůj dům na Floridě, aby koupil palác v Česku: chce si splnit sen

Pokud si člověk určí cíl, chce ho jednoznačně dosáhnout. Poté, co se akademický malíř Kristian Kodet vrátil z USA, chtěl v Česku založit rodinné muzeum. Jeho dědeček Emanuel Kodet a otec Jan Kodet byli sochaři. Rád by jejich díla nechal v rodinném muzeu. Informoval o tom portál Blesk.

Jedním z prvních úkolů, které bylo nutné splnit, bylo posbírat výtvory svého otce a dědečka po celém Česku. Po jeho odjezdu do Ameriky byla jejich díla ukradena.

Kristián Kodet / Zdroj: youtube.com

Ale umělec to přesto udělal – vykoupil výtvory svého dědečka a otce. Některé sochy mu ještě poskytne Národní galerie. Podle něj nyní může klidně zemřít.

Ale pro všechny této díla je třeba místo, kde by byly. Pro tyto účely se Kristian Kodet spolu se svou manželkou Janou rozhodli prodat dům na Floridě.

Kristián Kodet / Zdroj: tv.blesk.cz

Hodně jezdili po Česku a hledali potřebné prostory. Viděli mnoho zajímavých a krásných budov, ale jedna se jim líbila ve Velkém Meziříčí.

Byl tam jeden dům na náměstí naproti kostelu. Tento dům byl novorenesanční palác postaven v roce 1578. Tehdy tam bylo luteránské gymnázium.

Kristián Kodet / Zdroj: youtube.com

V poslední době se v této budově nacházel vietnamský obchod a knihovna, předtím tam byl pivovar. Ale jejich rodina je velmi optimistická, doufají, že se jim to podaří.

Chtěli by se otevřít na jaře. Už mají zkušenosti s rekonstrukcí, takže to pro ně nebude tak těžké jako poprvé. Plánují, že jim pomohou místní řemeslníci.

Kristián Kodet / Zdroj: youtube.com

Kristián Kodet plánuje, že kromě muzea tam bude i kavárna a prodejna se starožitnostmi. Místo je tam krásné, je na břehu řeky.

O ceně tohoto paláce malíř nic neřekl, ale je známo, že svůj dům na Floridě chtějí prodat za 425 tisíc dolarů. To je zhruba více než 9,3 milionu korun. Teď ale mají jiné priority.

PSALI JSME: «POŘÁD NÁM TO KLAPE»: NATALIE GROSSOVÁ PROMLUVILA O VZTAHU S DANIELEM MATOUŠKEM

PŘIPOMÍNÁME: PRŮZKUM UKÁZAL, ŽE VĚTŠINĚ LIDÍ ZPŘÍSŇOVÁNÍ NEVADÍ: NECHTĚJÍ ALE BÝT OMEZOVÁNÍ BĚHEM VÁNOC

Share