Kvůli šíření koronaviru: Dánsko uzavírá část země a zničí 17 milionů norků

Dánská vláda zavede další omezení pro šest severních obcí v zemi, které by mohly potenciálně trpět mutovaným koronavirem COVID-19. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: zik.ua

Vláda uvedla, že se u nich objevila mutace koronaviru, která se přenesla i na lidi a vykazuje menší citlivost na protilátky.

Zdroj: youtube.com

Podle úřadů by mohl nový kmen koronaviru snížit účinnost budoucích vakcín proti COVID-19.

Zdroj: youtube.com

„Obce v severním Dánsku, kde se nachází většina norských farem, budou čelit omezením pohybu a restaurace a bary budou muset zavřít,“ uvedl starosta obce Per Bach Laursen.

Zdroj: youtube.com

Zároveň vláda vyzvala, aby všechny obyvatele uzavřených obcí podstoupili test na koronavirus.

Dánské ministerstvo zdravotnictví zase odmítlo komentovat podrobnosti nových omezení, jejichž cílem je omezit šíření nového kmene viru.

Zdroj: youtube.com

Dánské orgány se rozhodly zničit všechny norky na farmách. Dánská premiérka Mette Frederiksenová to oznámila 4. listopadu, uvádí agentura Reuters:

„Máme velkou odpovědnost vůči naší vlastní populaci, ale když jsme nyní našli tu mutaci, máme ještě větší odpovědnost také vůči zbytku světa.“

Zdroj: youtube.com

Podle Reuters úřady odhalily 8 případů nového kmene viru u lidí.

Světová zdravotnická organizace sdělila agentuře Reuters, že obdržela informace od dánských úřadů, že někteří lidé byli nakaženi koronavirem s „některými genetickými změnami“.

Zdroj: youtube.com

Dánsko patří mezi největší kožešinové chovatele norků na světě. V zemi žije 15 až 17 milionů norků, které žijí na 1139 farmách.

Na 67 farmách již byla zvířata zabita. Poté, co počet nakažených farem vzrostl na 207, rozhodla vláda zničit všechny norky.

Zdroj: youtube.com

Pět miliard dánských korun (785 milionů dolarů) je plánováno na zničení všech norků.

PSALI JSME: „JE NEPRAVDĚPODOBNÉ, ŽE UVIDÍME DRUHOU VLNU KORONAVIRU“, ŘÍKÁ HLAVNÍ DÁNSKÝ EPIDEMIOLOG

PŘIPOMÍNÁME: DÁNSKO ZAHRNULO ČESKOU REPUBLIKU DO SEZNAMU EPIDEMIOLOGICKY NEBEZPEČNÝCH ZEMÍ

Share