Šéfka Dermacolu vyzvala vládu, aby otevřela školy: signatáři petice s ní souhlasí a porovnávají situaci s jinými zeměmi

Zdravé fórum žádá o okamžitý návrat dětí do škol. Autorkou žádosti je majitelka české značky Dermacol Věra Komárová. Přidal se také spisovatel Jan Tománek.

Společnost se v této otázce rozdělila. Část občanů chce, aby školy, a dokonce i mateřské školky byly uzavřeny, a ta další naopak žádá o jejich otevření.

Zdroj: Youtube

O návrat žáků a studentů do škol usiluje Věra Komárová a režisér Jan Tománek. Podepsal dopis také epidemiolog Jiří Beran, genetička Soňa Pekarová či jeden z nejbohatších Čechů Karel Janeček.

„Moje děti byly letos ve škole jen tři měsíce, výuka na dálku opravdu nestačí a trpí i sociálně,“ uvádí ředitelka Dermacolu.

Zdroj: Youtube

Komárová tvrdí, že se lidé bojí mluvit o opatřeních nahlas. Rozčilují se kvůli nim, ale pořád mlčí. Žena porovnala situaci s ostatními zeměmi, kde prý školy fungují alespoň částečně a nemá to vliv na šíření nákazy.

Šéfka kosmetického Dermacolu má pravdu v tom, že prezenční výuka zatím probíhá ve Francii, Německu či Švédku. Naopak Slovensko a Polsko uzavřelo téměř všechny školy kromě prvního stupně či nejnižších ročníků.

Zdroj: Youtube

„K uzavírání škol sice může docházet i jinde, to ale neznamená, že je to dobře,“ prohlásil miliardář Karel Janeček s tím, že zavírat první stupeň škol je hloupost.

V dopise Zdravého fóra se také uvádí, že riziko nakažení ve školách je minimální, což vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví. Data však nejsou dostatečně přesná, protože trasování neprobíhalo v plné míře.

Zdroj: Youtube

Navíc hygienici dodávají, že v době distanční výuky třetina všech případů pocházela ze škol. A dle statistik učitelé byly druhou nejvíce promořenou profesi po zaměstnancích v administrativě.

Věra Komárová říká, že se snaží spolupracovat s politiky a magistrátem, aby se místo strašení mluvilo o plánu, jak postupovat během určitých scénářů vývoje epidemie.

Zdroj: Youtube

V petici se také žádá a zrušení opatření a návrat do normálního života. To by prý bylo možné, kdyby se vláda soustředila na ochranu lidí nad 65 let.

„Je potřeba prostě lépe chránit ohrožené skupiny obyvatel. Lockdown Česka ale nic nevyřeší,“ řekl signatář petice Janeček.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: Z MILIONÁŘE NA CHUDÁKA A Z VILY NA UBYTOVNU: KAREL JANEČEK BUDE ŽÍT JEDEN TÝDEN ZA 550 KORUN

PŘIPOMÍNÁME: MARTIN DEJDAR PŘIŠEL O 100 TISÍC: DOUFÁ, ŽE TEĎ JSOU KRITICI SPOKOJENI A BYLY TO JEHO ZTRÁTY NA PROJEKTU PŘÁNÍ PRO TEBE

Share