Lety Smartwings: Jak společnost zůstala fungující i bez státní finanční podpory

Na jaře kvůli vypuknutí pandemii infekční nemoci covid-19 mnoho podniků po celém světě měly finanční ztráty. Stejně by to mělo nastat i u letecké společnosti Smartwings. Informuje o tom na svých webových stránkách novinový portál Seznam Zprávy.

Letadlo/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vedoucí letecké společnosti by mohli požádat o finanční pomoc od státu, stejně jak to žádaly i ostatní společnosti. Zatím ale mnoho společnosti, které o podporu požádaly, od státu nic nezískaly.

Letadlo/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zato Smartwings i přes vše, zůstává fungující.

Nejprve Smartwings se mohly od státu dostat přibližně 900 milionů korun. Tyhle finanční prostředky na podpory podnikání však nepožádala, tím pádem i nedostaly. Firma rozhodla udělat jinak.

Letadlo/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Smartwings ještě na konci léta nenechala ujít příležitost. A tehdy podnik požádal o ochranu před věřiteli, což je součástí právních úprav kvůli koronaviru. Podle dostupných informací platit moratorium může až do února.

Letadlo/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Firma tím pádem může pokračovat letech, zatímco splacení dluhů odložit na několik měsíců.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR PRŮMYSLU A OBCHODU OHLÁSIL DŮLEŽITOU ZPRÁVU: PROČ PŘEDPOKLÁDÁ ZAVÍRÁNÍ HOTELŮ A STRAVOVACÍCH PODNIKŮ

PSALI JSME: PROJEKT ONETICKET ZAČNE PLATIT ZA TÝDEN: KOLIK BUDE ČECHŮM STÁT ROČNÍ JÍZDENKA PRO CESTOVÁNÍ JAKÝMKOLIV VLAKEM BEZ OHLEDU NA SPOLEČNOST

Share