Projekt OneTicket začne platit za týden: Kolik bude Čechům stát roční jízdenka pro cestování jakýmkoliv vlakem bez ohledu na společnost

Společná jízdenka pro všechny vlaky bez ohledu na společnost za kratší dobu bude zavedena v Česku. Jako projekt jízdenka platí celý podzim. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Vlak/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Státní firma Cendis od léta spustila provoz jedné jízdenky, která platí pro všechny vlakové dopravní společnosti bez omezení. Již na konci tohoto týdne systém jednotného tarifu začne po testování od léta být volně dostupný v provozu.

Vlak/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zavedení systému jednotného tarifu pomůže cestujícím nekupovat jízdenku pokaždé, jak nastupují po prostoru vlaku od jiné společnosti. Teda pasažér nebude kupovat několik jízdenek na vlak, jestli si cestou musí vyměnit několik vlaků. Stačí ukázat jednu platnou jízdenku.

Vlak/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Co se tyče cen na komfortní jízdenku, tak pokud si klient zvolí roční jízdenky pro všechny vlaky a to druhou třídu, tak zaplatí málo přes 24 200 korun. Jestli si vybere pohodlnější podmínky cestování v první třídě, tak jízdenka bude stát necelých 30 000 českých korun.

Vlak/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Původní datum spuštění systému firma ale kvůli koronavirové krizi neposunula. Projekt OneTicket bude občanům dostupný již za týden.

ČTĚTE TAKÉ: JAK DOPADLO SOUDNÍ PŘELÍČENÍ PRO ŽENU, KTERÁ POŽÁDALA NENOSIT ROUŠKU VŮBEC

PSALI JSME: PÁR PŘEDĚLAL ŠKOLNÍ AUTOBUS NA MOBILNÍ DŮM: V TAKOVÉM DOMĚ SE BUDETE CHTÍT BYDLET VŽDY

Share